Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ, Igor Kolaković: Naszym celem jest złoto

Przed MŚ, Igor Kolaković: Naszym celem jest złoto

Konferencję prasową, zorganizowaną dziś w Belgradzie zdominowała ocena stanu przygotowań do MŚ. Mówiono też o turnieju w Paryżu, na który Serbowie jadą jutro. Zmierzą się tam z Niemcami, Czechami i Francuzami.

Trener Kolaković powołał na turniej trzynastu zawodników: N.Grbića, Petkovića, Miljkovića, Bojovića, Samardzića, Gerića, Bjelicę, Podrascanina, Vujevića, Boskana, V.Grbića, Mitrovića i Nikića.

Do Paryża leci 13-tu zawodników, wszyscy którzy biorą obecnie udział w przygotowaniach do MŚ. Turniej mam nadzieję odpowie nam na pytanie o naszej aktualnej formie. Na pewno będzie to szansa zobaczenia co jeszcze musimy zmienić, poprawić. Naszym celem jest zwycięstwo w Japonii – mówił trener Kolaković.System spotkań na mistrzostwach świata jest ciężki. Wierzę, że zagramy dobrze, tylko musimy być zdrowi. Jeśli chodzi o moją kontuzję, sytuacja jest lepsza i myślę, że będę mógł normalnie grać podczas mistrzostw. Nie chciałbym jednak stawiać sobie żadnych celów – dodał Ivan Miljković.

Powrót Vladimira Grbića jest dla nas jakby powtórką z 1998, gdzie podstawa drużyny była podobna. Ciężko jednak będzie zagrać bez zmian 11 spotkań. Każdy z nas będzie potrzebował odpoczynku. Byłoby wspaniale gdybyśmy doszli do finału. Ale nie byłbym takim optymistą. Mamy w zespole pięciu debiutantów, a to znaczy, że nie będziemy zespołem w stu procentach doświadczonym jak pozostali rywale. – powiedział Goran Vujević.

Turniej w Paryżu posłuży do zgrania zespołu. W Japonii nie będziemy już grali spotkań towarzyskich. Myślę, że śmiało możemy myśleć o złotym medalu, ale nie będziemy niezadowoleni jeśli zdobędziemy srebro albo brąz. Z psychologicznej strony jeśli uda nam się wejść do półfinału zrobimy wszystko żeby zdobyć złoty medal – mówił Nikola Grbić.

źródło: inf. własna, OSSCG

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved