Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plany Radomskiego Stowarzyszenia Siatkówki Plażowej

Plany Radomskiego Stowarzyszenia Siatkówki Plażowej

Radomskie Stowarzyszenie Siatkówki Plażowej, zamierza zorganizować w czerwcu 2007 roku, w sercu Radomia, jeden z turniejów eliminacyjnych mistrzostw Polski "na piasku".

Przeprowadzenie trzydniowych zawodów zaplanowano na placu Jagiellońskim przed budynkiem teatru z udziałem najlepszych par z Polski, kadry narodowej w siatkówce plażowej, zaproszonych gości z zagranicy oraz najlepszych zawodników ligowych. Na specjalnie przygotowanych boiskach usypanych z 500 ton przesianego drobnoziarnistego piasku organizatorzy chcą stworzyć niepowtarzalny klimat widowiska, które obejrzeć będzie mogła jednorazowo widownia na 820 miejsc siedzących. Przygotowany szczegółowy projekt przedsięwzięcia włącznie z wizualizacjami robi wrażenie. Powodzenie zapewnić mu mają m.in. planowane transmisje telewizyjne. A trzeba przyznać, że w ostatnich latach dynamika rozwoju tej dyscypliny jest imponująca. Znalazło to też odzwierciedlenie w mediach. Pula nagród radomskiego turnieju, pierwszego w historii regionu na tak poważnym szczeblu, wynosić ma 30 tys. zł. Koszt organizacji mistrzostw oszacowano wstępnie na około 200 tys. zł.

Popularność siatkówki plażowej w Polsce stale rośnie, choć jej historia jest stosunkowo krótka. Pierwsze poważne turnieje rozgrywano w kraju dopiero od 1994 roku. W pierwszych mistrzostwach brało udział 70 zawodników, a tytuł wywalczył duet Górnika Radlin Dariusz Luks i Andrzej Brzezinka.Z roku na rok turnieje plażówki zdobywały coraz większą popularność. PZPS stworzył nawet w swojej strukturze oddzielny wydział, którego zadaniem było otwarcie ścieżki olimpijskiej dla najlepszych zawodniczek i zawodników w kraju. W międzyczasie wzrastała też liczba turniejów. W 2001 roku rozegrano już VIII mistrzostwa Polski mężczyzn, na które złożyło się siedem turniejów o łącznej puli nagród 110 tys. zł. Równocześnie z turniejami mistrzowskimi odbyło się także siedem turniejów Pucharu Polski o łącznej puli 86 tys. złotych. Od 2002 roku turnieje odbywały się już na terenie całej Polski. Obejrzało je bezpośrednio 400 tys. osób. Według statystyk PZPS-u w 2005 roku było w Polsce 2487 boisk do siatkówki plażowej

W grodzie nad Mleczną próżno szukać plaż ze złotym piaskiem i lazurem w tle. Takie turnieje organizuje się z powodzeniem w dużych miastach, w górach i oczywiście nad morzem. Okazuje się, że i w Radomiu są ludzie, którzy mają pomysł, by spopularyzować tę dyscyplinę na wysokim poziomie sportowym. – Od lat grywam w zawodach ogólnopolskich. To wspaniała forma aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji – powiedział pasjonat siatkówki plażowej i pomysłodawca turnieju w Radomiu Michał Plenkiewicz. – Do uprawiania tej dyscypliny na poziomie amatorskim nie potrzeba wiele. Wyczyn wymaga już nie tylko umiejętności, ale również sporych nakładów finansowych. Mam nadzieję, że w naszym mieście znajdą się firmy i instytucje, które wesprą ten projekt – dodał.

Michał Plenkiewicz jest optymistą. Jak powiedział, poprzez sport istnieje możliwość zaprezentowania się firm i ich marek. – Plażówka jest bardzo widowiskowa, całej otoczce turnieju towarzyszą konkursy, występy artystyczne. Jest wspaniała atmosfera, wszyscy się wspólnie bawią, kibice razem z zawodnikami i odwrotnie. Jest to również promocja sportu i regionu radomskiego.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved