Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Polki w czołówkach statystyk

MŚ: Polki w czołówkach statystyk

Izabela Bełcik zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji rozgrywających, zaś Mariola Zenik - czwarte wśród libero po pierwszych dwóch dniach zmagań w mistrzostwach świata siatkarek.

Polki, dwukrotne mistrzynie Europy, rozpoczęły turniej od zwycięstw z Kenią i Koreą Południową. W obu meczach pierwszą rozgrywającą „biało-czerwonych” była Izabela Bełcik. 26-letnia zawodniczka Muszynianki prezentowała się na tyle dobrze, by – ze średnią 9,22 dobrych „wystaw” na mecz – plasować się na drugiej pozycji w klasyfikacji rozgrywających. Prowadzi Japonka Yoshie Takeshita (10,55).

Wśród zawodniczek występujących na pozycji libero na czwartym miejscu sklasyfikowana jest Mariola Zenik. Również w tej statystyce najlepsza jest przedstawicielka gospodarzy Kaoru Sugayama. Libero reprezentacji Polski plasuje się na szóstym miejscu wśród najlepiej przyjmujących. Prowadzi Janneke van Tienen (Holandia).Próżno natomiast szukać polskich siatkarek w czołówkach klasyfikacji punktujących, atakujących i blokujących. W tej pierwszej statystyce prowadzi Amerykanka Nancy Metcalf (46 pkt.). Najlepsza z Polek, Joanna Mirek, jest 18. (30 pkt.). Najwyższą skutecznością w ataku może się pochwalić Chinka Suhong Zhou (66,67%). Niespełna 45-procentową skuteczność mają póki co najlepsze z Polek – Kamila Frątczak i Joanna Mirek.

Klasyfikację najlepiej blokujących otwiera Brazylijka Fabiana Claudino (1,5 bloku na set), zaś serwujących – Japonka Miyuki Takahashi (średnio 1 as na set).

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved