Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. C: Strefowe podsumowanie drugiego dnia

MŚ gr. C: Strefowe podsumowanie drugiego dnia

W najciekawszym meczu w grupie C, w drugim dniu turnieju MŚ kobiet w Japonii, reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała zespół Holandii, po pięciosetowym pojedynku. Pewnie natomiast zdobyły punkty zespoły Brazylii i Portoryko.

Bez niespodzianki zakończyło się pierwsze spotkanie grupy C, między Kazachstanem a Brazylią. Canarinhios pewnie pokonały swoje rywalki w trzech setach, pozwalając im ugrać jedynie 46 punktów. Yelena Pavlova, która we wczorajszym spotkaniu z Amerykankami zdobyła dla swojej drużyny aż 40 punktów, miażdżącą porażkę z Brazylią tłumaczyła wczesną porą meczu. – Wczoraj rozegrałyśmy pięć długich setów z Amerykankami, a dziś musiałyśmy bardzo wcześnie wstać na mecz z Brazylią. Nie zdążyłyśmy się dostatecznie zregenerować – usprawiedliwiała swoje koleżanki kapitan kazachskiej drużyny. – Podopieczne Jose Roberto Guimaraesa są jedną z najlepszych drużyn na świecie. Wiedziałyśmy, że dzisiejszego spotkania z nimi nie uda się nam wygrać, dlatego trenerzy dali szansę gry innym zawodniczkom, tak aby z takimi zespołami jak Brazylia nabierały doświadczenia – kończyła Pavlova, która w dzisiejszym meczu zagrała tylko pierwszego seta.

Kazachstan – Brazylia 0:3

(17:25, 13:25, 16:25)

Składy:

Kazachstan: Pavlova, Rykova, Nassedkina, Kubassevich, Ilyuchshenko, Matveyeva, Ezau (l) oraz Ishimtseva, Grushko

Brazylia: Oliveira, Steinbrecher, Souza, Claudio, Carvalho, Castro , Fabiana Alvim de Oliveira (l) oraz Gonzaga, Colombo, Albuquerque

Przy odrobinie szczęścia Kamerun mógł wygrać pierwszego seta z Portoryko. Oba zespoły szły łeb w łeb przez większość seta, jednak po drugiej przerwie technicznej z siatkarek z Czarnego Lądu zeszło powietrze i Portoryko wygrało tę partie 25:17 . W drugiej odsłonie meczu Kamerunki ciągle musiały gonić rywalki. Żadna ze stron nie dominowała od pierwszych piłek i obydwa zespoły popełniały błędy. W miarę upływu czasu Portoryko wyszło z remisu 10:10 na prowadzenie 16:10. Kameruńskie „armaty” nie błyszczały, za to Portorykanki świetnie radziły sobie w bloku, głównie za sprawą Ngo Nkot i Messina Ondoua, dzięki którym zespół dominował w środkowej fazie seta. Ngo Nkot odpowiedziała sprytną, taktyczną grą, markując ataki i przepychając piłkę tuż nad siatką, ale kapitan Portoryko Aurea Cruz pokierowała swoim zespołem do zwycięstwa. Trzeci set był jednostronną grą siatkarek Portoryko, które fenomenalnie zagrały w bloku, a w ataku nie do zatrzymania była Karino Ocasio.

Kamerun – Portoryko 0:3

(17:25, 23:25, 20:25)

Składy:

Kamerun: Ngo Nkot, Diboue, Messina Ondoua, Ambatta Mbeya, Beleng, Ngon, Bella, Ndolo Ngombi(l) oraz Minsili Avebe, Mantbana Ambassa

Portoryko: Mojica, Cruz E, Cruz A, Ocasio, Ocasio, Del Valle, Santiago (l) oraz Colon, Encarnación, Ortega

Dwa mecze i dwie wygrane w tie-breakach, to bilans spotkań na Mistrzostwach Świata w Japonii reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Tym razem Amerykanom nie sprostały siatkarki Holandii. Od pierwszej partii zespoły prezentowały bardzo wyrównaną siatkówkę. Dopiero w końcówce seta Amerykanom udało się odskoczyć na kilka punktów (17:13) głównie dzięki Tayyiba Haneef i Heather Bown. Również w drugiej partii wyrównana walka toczyła się do stanu 19:19. Podobnie jak w pierwszym podopieczne Lang Ping odskoczyły w końcówce. Holenderki nie poddały się jednak łatwo, wytrzymując zacięta końcówkę, w której gra toczyła się na przewagi. Wywalczały tym samym pozostanie w meczu. Także czwarta odsłona padła ich łupem. Prawdziwy popis dały Amerykanki w tie-breaku. Od stanu 7:7 nie pozwoliły juz rywalkom na zdobycie nawet punktu, zwyciężając 15:7 i w całym meczu 3:2.

Holandia – USA 2:3

(19:25, 22:25, 29:27, 25:20, 7:15)

Składy:

Holandia: Staelens, Wensink, Flier, Fledderus, Visser, Stam, van Tienen (l) oraz Blom, Orsel, Meijners

USA: Scott, Haneef, Bown, Crawford, Ah Mow-Santos Robyn, Metcalf, Drury (l) oraz Wilkins, Joines, Davis, Busse