Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. A: Drugie zwycięstwo Tajwanu

MŚ gr. A: Drugie zwycięstwo Tajwanu

Dzisiaj, po wczorajszym zwycięstwie nad gospodyniami turnieju, siatkarki Tajwanu wyjątkowo łatwo pokonały reprezentację Kenii. Zacięty przebieg miała tylko końcówka trzeciego seta.

Już od samego początku spotkania zawodniczki Tajwanu łatwo przejęły inicjatywy, zwłaszcza w grze na siatce. Świetnie spisywały się na środku Lin Chun Yi oraz Chen Mei Ching i było widać, że taka gra jest sposobem na prowadzone przez japońskiego trenera Sadatoshi Sugawarę siatkarki Kenii. Dopiero ataki z lewego skrzydła doświadczonej kapitan Dorcas Ndasaba oraz świetna gra w obronie Lydiah Maiyo uspokoiły nieco grę Afrykanek. Punktowały jednak przedstawicielki kontynentu azjatyckiego, które prowadziły 18:8, 20:13. Ostatni pięć punktów zdobył Tajwan i Azjatki cieszyły się z prowadzenia.

W drugim secie we znaki Kenijkom dawała się Kou Nai Han, która grała świetnie zarówno w ataku, jak i obronie. Ataki, które wychodziły Afrykankom w pierwszym meczu z Polkami, tym razem wszystkie zatrymywały się na tajwańskim bloku. Libero Szu Hui Fang świetnie broniła nieliczne piłki przechodzace na drugą stronę siatki, ale okazji do zaprezentowania swoich umiejętności nie miała zbyt wiele. Na drugą przerwę techniczną Tajwan zszedł z prowadzeniem 16:9. Później Kenijki już nie zdołały zdobyć żadnego punktu w tym secie…

Na początku trzeciego seta poderwała swój zespół do walki Ndasaba i Kenijki prowadziły już 8:4. Świetnie zaczęła blokować Leonidas Kamende i ku zaskoczeniu Azjatek przewaga zamiast maleć wciążrosła (12:7). Dopiero wówczas reprezentantki Tajwanu zaczęły odrabiać straty i na druga przerwę techniczną zeszły mając już tylko dwa punkty mniej. Świetnie broniła libero Kenii, Tarus, ale nie na wiele to pomogło i Tajwan doprowadził do remisu po 24. W końcówce Azjatki obroniły dwie piłki setowe, a całe spotkanie zakończyły efoktownym i skutecznym blokiem.

Po meczu powiedzieli:

Sadatoshi Sugawara (trener Kenii): Wydaje mi się, że gra zespołu Tajwanu opiera się na jak najmniejszym popełnianiu błędów i grze według wzoru. To jest dobra drużyna, w której zawodniczki grają ze sobą od 10 lat.

Dorcas Nakhomicha (kapitan Kenii): Zespół Tajwanu zagrał dziś świetnie. Próbowałyśmy grać blokiem i obroną, szczególnie w dalszych metrach boiska, jednak nie wyszło to dobrze.

Lin Kuang Hung (trener Tajwanu): Moje wrażenia odnośnie zespołu Kenii? Wysoka drużyna z zawodniczkami, które mają potencjał i wyrazisty charakter. Są prowadzone przez bardzo dobrego trenera z Japonii, dlatego, jak się spodziewałem, dzisiejszy mecz był trudny. Bardzo dobrze nasze przeciwniczki zagrały w trzecim secie, odczuliśmy presję. Uważam, że jest to przyszłościowy zespół.

Chen Shu Li (kapitan Tajwanu): Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałyśmy dwa spotkania pod rząd. Każdy mecz to dla nas wyzwanie, a Kenia to bardzo dobra drużyna. Ciężki trening pomógł nam wygrać dzisiejszy mecz, zaś samo spotkanie jest dla nas bardzo wartościowe i zaprocentuje w przyszłości.

Kenia – Tajwan 0:3 (13:25, 9:25, 27:29)

Kenia: Palan’ga, Maiyo, Barasa, Kamende, Ndasaba, Wanja, Tarus (L), oraz Wairimu, Chenge, Wanjiru i Khadambi

Tajwan: Li Chun Yi, Chen Mei Ching, Kou Nai Hang, Chen Shu Li, Li Ching I, Wu Hsiao Li, Szu Hui Fang (l) oraz Chiu Wen Ying i Juan Pei Chi