Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zwycięstwa Polek w I lidze francuskiej

Zwycięstwa Polek w I lidze francuskiej

Dwa z trzech zespołów, w których grają polskie zawodniczki odniosły zwycięstwa w ostatniej kolejce francuskiej I ligi. Tulle pokonał Clamart 3:0 a Beauvais po zaciętym meczu zwyciężył 3:2 Lattes. Wciąż nie gra St Chammond.

W sobotę zawodniczki z Tulle pokazały, że są w niezłej formie i będą się liczyć w walce o pierwsze dwa miejsca premiowane awansem do Pro A. Spotkanie zakończone zwycięstwem 3:0 nad faworytem rozgrywek na pewno zrobiło wrażenie na obserwatorach. Drużyna, w której grają Magdalena Michon-Szczytowicz, Marta Lach, Izabela Placek i Dorota Wrzochol dominowała w każdym siatkarskim elemencie. Siatkarki Tulle były nie do zatrzymania w ataku, seriami zdobywały punkty blokiem a idealne przyjęcie umożliwiało grę kombinacyjną. Przez dwa pierwsze sety zacięta walka toczyła się do stanu 21:20. Wtedy drużyna odskakiwała na kilka punktów i nie oddawała zwycięstwa do końca. ostatnia partia to dominacja drużyny w każdym elemencie i pewne zwycięstwo 25:12.

Volleyball Tulle Naves – CSM Clamart 3:0

(25-21 25-21 25-12)

Kolejny zespół mający polskie zawodniczki w składzie, Dorotę Burdzel i Annę Śliwinską również cieszył się ze zwycięstwa w ostatnim meczu. Beauvais podejmowało na własnym terenie drużynę Lattes. Po zaciętej walce gospodyniom udało się zwyciężyć rywalki 3:2 mimo ze mecz w opinii wielu powinien zakończyć się wynikiem 3:0 dla miejscowego zespołu. Przez pierwsze dwa sety drużyna grała bardzo dobrze. Pechowy okazał się trzeci set, w którym w szeregi zespołu wdarło się rozluźnienie. Drużynie udało się jednak zwyciężyć w tiebreaku zdecydowanie 15:7. Warto wspomnieć, że w zespole wciąż brakuje rozgrywającej, która wraz z reprezentacją Kamerunu gra na mistrzostwach świata.

Beauvais Oise UC Volley – Lattes Volley Athletic Club 3:2

(25-19 25-19 23-25 22-25 15-07)

Drużyna St Chammond, w której występuje Agnieszka Drzewiczuk nadal nie uczestniczy w rozgrywkach I ligi. Drużyna ma 3 kolejki przerwy.