Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Władysław Pałaszewski: Sępów jest pełno

Władysław Pałaszewski: Sępów jest pełno

Siatkarki Kenii zaprezentowały radosną grę, a siatkówka nie zmieniła się od czasu, gdy prowadziłem Gwardię Wrocław, a w jej składzie był m.in. Irek Kłos. Trzeci set spotkania jest dalej bardzo trudny przy prowadzeniu 2:0 - mówi nestor polskich trenerów, Władysław Pałaszewski.

Irkowi i drużynie musi się udać. Sępów krążących nad tą reprezentacją nie brakuje.

Zdaniem Władysława Pałaszewskiego w grze Kenijek było widać rękę trenera japońskiego, który ich wiele nauczył.Nasze dzisiejsze rywalki pokazały radosną grę, a siatkówka właśnie taką jest – powiedział trener Pałaszewski. – Kenijki biegały, cieszyły się, wzajemnie dopingowały i mobilizowały. Widać było ich zespołowość. Nie można stać na parkiecie ze smutną twarzą i patrzeć czy piłka spadnie czy nie.

Polskie siatkarki z nisko notowanym afrykańskim zespołem przegrały trzeciego seta. W czasach gry prowadziłem Gwardię nie bałem się Legii Warszawa czy Hutnika Kraków – mówi Władysław Pałaszewski. – Wiedziałek, że Irka, Maćka Jarosza czy Lecha Łaskę przeciw tym zespołom nie nałeżało mobilizować. Oni robili to sami. Bardziej bałem się słabych ligowych drużyn. Zdawałem sobie sprawę, że w głowach chłopaków tkwi myśl: opędzimy ich jedną ręką. Pewnie coś takiego było dzisiaj z naszymi dziewczynami. Po dwóch setach być może poczuły się zbyt pewnie.

Władysław Pałaszewski podkreślił, że ważne byłoby gdyby był w zespole sportowy duch, gdyż ostatnio ta drużyna przechodziła za dużo zakrętów.

Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie wyszli z grupy – powiedział były trener Gwardii. – Nie sposób nie pokonać Kostaryki. Jutro zagramy bardzo ważny mecz z Koreą, być może najważniejszy w tej fazie mistrzostw.

Władysław Pałaszewski dodał, że po odejściu trenera Andrzeja Niemczyka był za tym, żeby jego obowiązki przejął Ireneusz Kłos.

Zagraniczny zanim by się zorientował o co chodzi, to byłoby za późno – mówi Władysław Pałaszewski. – Irek kontunuuje pracę swego poprzednika. Był znakomitym rozgrywającym i swoją wiedzę przekaże zawodniczkom. Przypomnę, że Hubert Wagner jak został trenerem reprezentacji nie prowadził żadnej klubowej drużyny. Życzę, żeby Irkowi udało. Sępy krążą i w przypadku niepowodzenia rzucą się na niego.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved