Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Wypowiedzi po meczu Polska – Kenia

MŚ: Wypowiedzi po meczu Polska – Kenia

Polki wygrały pierwszy mecz w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Japonii. - Obawialiśmy się nieco zespołu Kenii - przyznał na konferencji prasowej po tym spotkaniu, trener Ireneusz Kłos.

Catherine Wanjiru (Kenia): Byłyśmy do tego meczu dobrze przygotowane. Nie miałyśmy szans na zwycięstwo, ale było to dobre spotkanie. Jeśli będziemy miały szansę zagrać jeszcze kiedyś przeciwko Polsce, postaramy się zrobić to jeszcze lepiej.

Dorcas Ndasaba (kapitan zespołu Kenii): Zrobiły to co mogły najlepiej – wygrały. Polska to bardzo dobry zespół.

Sadatoshi Sugawara (trener zespołu Kenii): Najważniejszy był drugi set spotkania. Obie drużyny grały na równi w pierwszej jego części. Jednak w drugiej popełniliśmy zbyt dużo błędów. Moglibyśmy wygrać spotkanie, gdybyśmy zwyciężyli w drugiej partii.

Katarzyna Skowronska-Dolata (Polska): Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że wygrałyśmy w tym meczu. Było to pierwsze spotkanie, dlatego przegranie trzeciego seta w perspektywie wygranej całego meczu, było pozytywne.

Joanna Mirek (kapitan zespołu Polski): Spodziewałyśmy się rozstrzygnąć całe spotkanie w trzech setach, dlatego jestem rozczarowana, że uległyśmy w trzeciej partii. Mam nadzieję, że jutro rozegramy lepsze spotkanie. Kenijki trochę nas uspokoiły w trzecim secie, straciłyśmy kilka punktów, nie kończyłyśmy ataków, to na nas się zemściło. Dobrze, że udało się nam pozbierać i przeciągnąć szalę zwycięstwa na naszą stronę. W dzisiejszym meczu skakałyśmy do bloku nie w tempo, nie przekładałyśmy rąk. Kenijki na początku spotkania atakowały po skosie, później zaczęły nas obijać po prostej. Nam nie udało się na tyle szybko przestawić, aby pozbierać się w trzecim secie i go wygrać. To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Ostatnie wydarzenia w kadrze były dla nas bardzo stresujące ale myślę, że teraz wszystko będzie już w porządku i wszystkie nasze mecze potoczą się dobrze, a mistrzostwa w Japonii będziemy mogły zaliczyć do udanych.

Ireneusz Kłos (trener zespołu Polski): Obawialiśmy się nieco zespołu Kenii, ponieważ nie mieliśmy o nim zbyt wielu informacji. W trzecim secie na boisko weszły zmienniczki, jednak nie pokazały tego czego oczekiwałem. Jednak uważam, że było to dobre spotkanie.

Wojciech Drzyzga: Polki zagrały bardzo dobre dwa sety, w trzecim powinny zagrać spokojnie, jednak stało się inaczej. Kenijki zaprezentowały się w meczu bardzo przyzwoicie, a naszym dziewczynom gra do końca się nie układała. Statystyki pokazały naszą bardzo słabą grę w ataku, popełnialiśmy wiele błędów własnych, psuliśmy zagrywkę. Pierwszy mecz z Kenią należało wygrać 3:0, wygraliśmy 3:1, jednak nie dramatyzowałbym ze straty jednego seta. Dziś trener Kłos dał szansę zaprezentowania się wszystkim zawodniczkom, z pewnością zaprocentuje to w jutrzejszym meczu z Koreankami.

Małgorzata Niemczyk-Wolska: Naszym dziewczynom brakowało akcji z pierwszego tempa, o wiele za dużo piłek było kierowanych na lewe skrzydło – to są siatkarskie elementy, które ćwiczą wszystkie zespoły. Kenijki podbijały nasze ataki, celowo nie skakały do piłek granych na pierwsze tempo ale nie były już tak skuteczne przy piłkach granych z drugiej linii. Polski popełniły masę błędów własnych (25 przy 18 Kenijek – przyp. red.) jednak najważniejsze jest to, ze udało się nam wygrać.

Tomasz Swędrowski: Bardzo dobre dwa sety w wykonaniu Polek. Na własne życzenie przegraliśmy trzeciego seta. Najważniejsze, że udało się nam wygrać czwartą partię. Zwycięstwo cieszy z kimkolwiek byśmy nie grali.

Tomasz Wójtowicz: Cieszę się z pierwszego zwycięstwa polskiego zespołu. Mam nadzieje, że nasza gra się ugruntuje i z meczu na mecz będzie coraz lepsza. Jeśli chcemy jutro wygrać z Koreankami, nasza gra musi być zdecydowanie lepsza od tej, jaką zaprezentowały Złotka w dzisiejszym meczu z Kenią.

źródło: fivb.org, inf. własna, TVP