Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Serbki wierzą w sukces przeciwko Włoszkom

MŚ: Serbki wierzą w sukces przeciwko Włoszkom

Niełatwe wyzwanie czeka na rozpoczynających się dzisiaj mistrzostwach świata reprezentację Serbii i Czarnogóry. Plave rozegrają pierwszy mecz przeciwko Włoszkom i jak mówi kapitan zespołu, drużyna jest gotowa na to wyzwanie.

Kapitan żeńskiej reprezentacji Serbii i Czarnogóry, Vesna Citaković-Durisić powiedziała, że drużyna będzie gotowa na wyzwania które czekają na mistrzostwach świata w Japonii. Mundial, który rozpoczyna się dzisiaj będzie drugim w historii żeńskiej kadry występem podczas tego typu imprezy.

Zawsze jestem optymistką, ale i patrzę realnie. Naszym celem jest z dnia na dzień granie coraz lepiej i już czekamy na ten pierwszy mecz na MŚ, z Włoszkami. – mówi zawodniczka.Reprezentacja przygotowywała się do startu w japońskim mieście Ocu. Wcześniej Serbki zagrały w turnieju we włoskim Alassio, gdzie przegrały w finale z Włoszkami 2:3.

Mam nadzieję, że podczas MŚ sędziowanie będzie stało na wyższym poziomie, w końcu to będzie pierwszy mecz i żaden sędzia nie pozwoli sobie na faworyzowanie którejś z drużyn. W naszej drużynie są zawodniczki, które już wiele znaczą w siatkówce. Jelena Nikolić, Ivana Đerisilo i Anja Spasojević, one przecież grają w lidze włoskiej. Z każdym rokiem stajemy się lepsze i myślę, że w tym momencie możemy powalczyć z każda drużyną.

Pierwszym celem zespołu w Japonii jest awans do drugiej fazy. – Liczymy na naszą dobrą grę w zagrywce oraz bloku. To może być naszym atutem, ale nie należy niczego przesądzać. Młode zawodniczki są bardzo zdolnymi dziewczynami, mają wiele możliwości i wiedzą, że praca w osiąganiu sukcesów jest najważniejsza. Nie mamy w drużynie Ivana Miljkovića, który czasem może sam wygrać mecz. My wspieramy się wzajemnie jedna za drugą.

Byłoby smutno gdybyśmy w pierwszym meczu na mundialu od razu odniosły porażkę – mówi inna Serbka, Ivana Derisilo- Stanković. – Pierwszy mecz i tak nie jest najważniejszy. Potem czekają nas przecież jeszcze cztery inne spotkania.

Serbki przed przylotem do Nagoji, gdzie rozgrywać będą mecze w swojej grupie, rozegrały towarzyskie spotkanie przeciwko zespołowi japońskiej pierwszej ligi, Toraj wygrywając 3:1 w setach (25:19, 25:23, 23:25, 25:15).

Pierwszy mecz Serbki rozegrają dzisiaj o godzinie 10-tej czasu polskiego przeciwko reprezentacji Włoch.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved