Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. B: Strefowe podsumowanie pierwszego dnia

MŚ gr. B: Strefowe podsumowanie pierwszego dnia

Najciekawszym spotkaniem pierwszego dnia rywalizacji w grupie B była konfrontacja Chin z Azerbejdżanem, wygrana po wyrównanej walce przez azjatki. Niemki zaskakująco łatwo wygrały z Dominikaną, a Rosjanki znokautowały Meksyk.

Niemki potrzebowały niespełna 80 minut na wygranie trzech setów z Dominikaną. Od pierwszej partii nasze zachodnie sąsiadki radziły sobie świetnie w obronie i ataku kombinacyjnym, natomisat rywalki zagrały słabo na zagrywce i w defensywie. W każdej odsłonie tylko na początku Dominikanki potrafiły dotrszymać kroku Niemkom, później przeciwniczki uzyskiwały przewagę nie oddając jej do końca. Najwięcej punktów dla Niemiec zdobyła Angelina Grun – 15. W drużynie Dominikany najlepiej punktowała Arias Done Nuris, zdobywczyni 10 oczek.

Trener Niemiec Giovanni Guidetti był bardzo zadowolony z gry swoich podopiecznych, twierdząc że wykonały wszystkie założenia i zagrały świetnie zarówno w ataku jak i obronie.

Dobrą grę Niemek potwierdził Beato Miguel – szkoleniowiec Dominikany, który powiedział, że przeciwniczki były nie do zatrzymania, a jego zawodniczki nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom i presji wyniku.

Dominikana – Niemcy – 0:3 (17:25, 16:25, 21:25)

Składy:

Dominikana – Vargas, Arias, Cabral, Gonzales, Rondon, Rodriguez, Caso (libero) oraz Carreras, Echenique, De La Cruz

Niemcy – Bouagaa, Weiss, Furst, Grun, Thum, Ssuschke, Tzscherlich (libero) oraz Hart, Dumler, Kozuch

Jeszcze mniej czasu niż Niemki na pokonanie rywalek potrzebowały Rosjanki. W niecałą godzinę rozprawiły się z reprezentantkami Meksyku. Rywalki ustępowały zawodniczkom Sbornej w każdym elemencie gry, a także warunkami fizycznymi. Meksykanki w całym meczu zdołały zdobyć tylko 29 punktów. Rosjanki po tym łatwym początku mistrzostw jutro będą musiały się skoncentrować przed pojedynkiem z Azerbejdżanem, który z pewnością postawi wyżej poprzeczke niż dzisiejsze przeciwniczki. Dziś najlepiej punktującą zawodniczką na boisku była Szaszkowa (15 pkt.), zaś w drużynie Meksyku najwięcej – 6 punktów zdobyła Revuelta.

Po meczu obaj trenerzy podkreślali, że ich zespoły dzieli przepaść, zarówno pod względem wyszkolenia technicznego, jak i treningu fizycznego.

Meksyk – Rosja 0:3 (8:25, 11:25, 10:25)

Sklady:

Meksyk – Cortinas, Ruiz, Barajas, Candelas, Revuelta, Rodriguez, Cordova (libero) oraz Chan, Lopez

Rosja – Borodakowa, Bruncewa, Szaszkowa, Godina, Gamova, Akułowa, Kriuczkowa (libero) oraz Żitowa, Safronova, Merkułowa, Kulikowa, Szeszenina, Akułowa

Najciekawszym spotkaniem dzisiejszego dnia w grupie B, był mecz pomiędzy Chinami i Azerbejdżanem. Zdecydowanymi faworytkami były Azjatki, ale Azerki nie sprzedały tanio skóry. Początek meczu to próba zdominowania gry przez Chinki. Jednak rywalki szybko się otrząsnęły i set się wyrównał. Więcej zimnej krwi w końcówce wykazały jednak faworytki i wygrały 25:23. Drugiego seta mimo prowadzenia Chinek zdołały przechylić na swoją stronę Azerki wygrywając 26:24. Okazało się, że Mammadową i spółkę stać było tylko na tyle w dzisiejszym meczu. Trzeci set szybko padł łupem Chinek i zakończył się wynikiem 25:16, zaś czwarta i ostatnia partia przyniosła rezultat 25:22. Najwięcej punktów dla Chinek zdobyła Wang – 20, a dla Azerbejdżanu Mammadowa – 23.

Chen Zhonghe – szkoleniowiec Chin powiedział po meczu, że spodziewał się trudnego spotkania i nie dziwi go zwycięstwo rywalek w drugim secie, aczkolwiek jego drużyna wygrała cały mecz zasłużenie.

Trener Azerek Faig Garayev żałował natomiast, że los skazał ich na spotkanie z Chinkami w pierwszym meczu. – Gdybyśmy spotkali się nimi w trzecim lub czwartym dniu, nasze szanse byłby większe, ale i tak nie można powiedzieć, że zagraliśmy źle.

Chiny – Azerbejdżan 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:22)