Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mariola Zenik: Zdrowa konkurencja dobrze na mnie wpływa

Mariola Zenik: Zdrowa konkurencja dobrze na mnie wpływa

Od kilku lat Mariola Zenik jest pewnym punktem reprezentacji. Ale w czasie przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata, trenerzy długo trzymali wszystkich w niepewności, zastanawiając się, czy powierzyć rolę libero jej czy Paulinie Maj.

Ostatecznie postawili na Zenik, bardziej przewidywalną i ograną w meczach z najsilniejszymi rywalami. Ale Mariola do końca nie była pewna, czy w ogóle zagra w Japonii. – Zdrowa konkurencja zawsze dobrze na mnie wpływa. Jestem bardziej zmobilizowana. Ale nie lubię być przetrzymywana w niepewności aż tak długo. Przed rokiem przyzwyczaiłam się, że momentami byłam na tej pozycji sama i z tego wynikało pewne miejsce w składzie. Teraz jesteśmy w innej sytuacji – mówi Zenik.

Sama Zenik znajdowała się w podobnej sytuacji trzy lata temu, kiedy o miejsce pierwszej libero reprezentacji Polski rywalizowała z Dominiką Leśniewicz. – Ciężko porównywać te sprawy. Wtedy byłam w podobnej sytuacji jak teraz Paulina Maj, której rywalizacja do końca pewnie nie przeszkadzała – kończy Mariola Zenik.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved