Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Koreanki – zespół bez kompleksów

Koreanki – zespół bez kompleksów

Jutro biało-czerwone zagrają mecz z Koreą Płd. Wprawdzie dwa ostatnie spotkania z tą drużyną (Puchar Mistrzyń 2005 oraz Grand Prix 2006) "Złotka" przegrały po 2:3, ale w ostatnich latach to Polki częściej kończyły te potyczki zwycięsko.

Trener Myeong-Soo Kim przejął drużynę na początku obecnego sezonu. Wcześniej prowadził reprezentacje kadetek i juniorek (zdobył z nimi mistrzostwo i wicemistrzostwo świata). Jest też szkoleniowcem czołowej ekipy koreańskiej ekstraklasy Korea Highway Corp., z której w kadrze narodowej są cztery podstawowe zawodniczki. Wśród nich jest libero Hae-Ran Kim, która zastąpiła w zespole jedną z najlepszych na tej pozycji na świecie (wyróżnioną w poprzednim czempionacie globu) Ki-Lan Koo.

Graliśmy przeciw nim w tegorocznej edycji World Grand Prix, widzieliśmy ich także w dzisiejszym spotkaniu przeciw Kostaryce, wygranym 3:0. Już je rozpracowaliśmy, wiemy, jak przeciw nim zagrać. Przede wszystkim musimy wiązać ich blok na naszej lewej stronie, a atak rozgrywać środkiem w drugiej linii i z prawego skrzydła. Nie wiem, czy jutro zagra ta sama pierwsza szóstka, gdyż na ból w kolanie narzeka Iza Bełcik, zobaczymy, jak poważny jest to uraz – mówi Ireneusz Kłos.

źródło: PZPS, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved