Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Świeniewicz: Są szanse by coś ugrać

Dorota Świeniewicz: Są szanse by coś ugrać

Na rozpoczynającym się dziś mundialu w Japonii nie zobaczymy najlepszej siatkarki 2005 roku oraz MVP ostatnich Mistrzostw Europy – Doroty Świeniewicz, która wierzy w dobrą grę koleżanek na tym turnieju.

Ciężko jest określić nasze szanse w tej imprezie z tego względu, że pojechaliśmy z kontuzjami. Dodatkowo w zespole zabraknie Agaty Mróz czy Gosi Glinki, które stanowiły przecież o sile zespołu – powiedziała Świeniewicz.

W pierwszej rundzie rozgrywek Polki zmierzą się z Kenią, Kostaryką, Tajwanem, Koreą Pd. i Japonią. W awans do drugiej rundy wierzą wszyscy, ciekawi postawa zespołu w dalszej części czempionatu. – Szanse by coś ugrać mamy zawsze. Na pewno nie należy lekceważyć żadnego przeciwnika. Wszyscy mówią, że Kenia jest słaba, z tym że Kenia była dwukrotnie na Igrzyskach Olimpijskich, a nas np. na nich nie było. W tej reprezentacji grają zawodniczki, które na co dzień występują na parkietach zagranicznych klubów. Na dzień dzisiejszy trenerzy i statystycy nie wiedzą kim jest Kenia, bo nie mają dostępnych materiałów. Dlatego też trzeba podejść do tego meczu poważnie i z wielkim zaangażowaniem – dodaje była reprezentantka Polski.Bardzo trudnym przeciwnikiem będzie na pewno Japonia ze względu na to, że jest gospodarzem turnieju. Będą grać przy pełnej hali swoich kibiców. Jest to zespół, który gra orientalną siatkówkę, tzn. bardzo szybką. Japonki grają ambitnie, bardzo odważnie w obronie. Będą na pewno jednym z mocniejszych zespołów na tych mistrzostwach świata. Według Doroty liczyć się będą również reprezentacje Brazylii, Chin, Włoch i Stanów Zjednoczonych.

Ciężko jest cokolwiek powiedzieć o formie dziewcząt – komentowała po obejrzeniu sparingowych meczy z Niemkami. – Zespół w tamtym momencie był praktycznie zdziesiątkowany. Dziewczyny grały bez Mileny Rosner, bez Maszy Liktoras, Kaśki Skowrońskiej. Plusem jest fakt, że trener Kłos mógł sprawdzić pozostałe zawodniczki.

Po tych spotkaniach fala pochwał spłynęła na młodziutką libero Paulinę Maj. Gdy jeszcze nie znany był skład reprezentacji Polski, Dorota stwierdziła, że Maj powinna bez problemu znaleźć się w dwunastce. Przewidywania Świeniewicz okazały się prawdziwe.

Obecnie Dorota Świeniewicz zajęła się pracą w charakterze dyrektora Biura Sportu i Rekreacji przy Urzędzie miasta stołecznego Warszawy. Popołudniami w roli trenera szkoli zespół juniorek Huberta Ochoty. – Na treningach z dziewczynami ćwiczymy bardzo dużo przyjęcia i obrony. To jest podstawa w siatkówce, od tego zaczyna się cała gra. Z zawodniczkami pracuje mi się bardzo dobrze. Jest to mój debiut trenerski, pierwsze takie doświadczenie. Moje podopieczne dają mi bardzo dużo satysfakcji.

Z Dorotą Świeniewicz rozmawiała Natalia Kaminska – www.reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved