Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Znane osoby o szansach Polek i faworytach MŚ

Znane osoby o szansach Polek i faworytach MŚ

Kto zdobędzie mistrzostwo świata? Na co stać Polki w Japonii? Odpowiadają - Andrzej Niemczyk oraz Dominika Leśniewicz, Zbigniew Krzyżanowski, Magdalena Śliwa i Wojciech Drzyzga.

Od początku zakładany był przedział 3-6 i tego należy się trzymać – mówi Andrzej Niemczyk, były trener reprezentacji. – Będąc najlepszą drużyną Europy nie można jechać na mistrzostwa świata mierząc niżej. Może się zdarzyć, że przez kontuzje i nieobecność niektórych zawodniczek, a myślę tu głownie o Agacie Mróz, ten cel okaże się trudny do zrealizowania. Wtedy trzeba będzie się z tego wytłumaczyć, ale jeżeli już teraz obniżymy oczekiwania, to poddamy się przed startem. Mistrzostwo rozstrzygnie się między Chinkami a Brazylijkami.

Wynik będzie zależał od przygotowania, nastawienia i ambicji. Dziewczyny pracowały pod kątem mistrzostw i tu powinien przyjść szczyt formy, ale trzeba poczekać na pierwsze mecze – uważa Dominika Leśniewicz, siatkarka Centrostalu Bydgoszcz. – Każdy sportowiec myśli o medalach, ale to mało realny cel. Myślę, że największe szanse na tytuł mają Chinki, Włoszki i Brazylijki.Miejsce w pierwszej dziesiątce powinno się uważać za wynik zadowalający. Znaleźć się w przedziale 3-6 będzie cięzko, biorąc pod uwagę kontuzje i brak Gosi Glinki. Ważne, żeby przynajmniej udało się pokonać czołowy europejski zespół – dla mistrzyń Europy to duża satysfakcja. Brazylia i Chiny to faworytki do tytułu – mówi Magdalena Śliwa, była reprezentantka Polski, obecnie siatkarka Wisły Kraków.

Od Polek nalezy oczekiwać wyjścia z grupy, ale właściwie każdy wygrany później mecz można śmiało uznać za sukces. Ten zespół jest w przebudowie, podczas gdy najlepsze drużyny cały czas grają swoje – mówi Zbigniew Krzyżanowski, który prowadził reprezentację Polski podczas poprzednich mistrzostw świata. – Przewagą naszej reprezentacji jest to, że dziewczyny będa grać bez świadomości wielkich oczekiwań, bez nacisku, ale nie mamy gwarancji, że ten luz wykorzystają. Faworytem jest Brazylia, nieco słabsze są Chinki.

Wojciech Drzyzga (komentator Polsatu): – Jeśli Polki będa walczyć o miejsca 5-8 to byłby to dla tego zespołu dobry wynik. A obawiam się, że nawet o to może być trudno. Drużyna jest bardzo osłabiona, za dużo złej chemii było wokół niej ostatnio i trzeba się liczyć z tym, że to się odbije na grze. Do tego tak naprawdę nie wiadomo, w jakiej formie są zawodniczki powracające po kontuzjach. A w przedziale 5-8 już każdy rezultat jest mozliwy. On zalezy od tego, na jaki zespół trafią. Walka o medale rozstrzygnie się między Chinami, Brazylią, Rosją i Włochami.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved