Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ściurka wraca za tydzień

Ściurka wraca za tydzień

Sztab szkoleniowy podjął decyzję, że Dorota Ściurka nie wystąpi na Mistrzostwach Świata. Dzisiaj bydgoski Centrostal/Focus Park zawarł kompromis z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Ustalono, że Ściurka wróci z Japonii 6 listopada.

Ściurka to nowa siatkarka klubu z Bydgoszczy. Druga w klasyfikacji najlepiej przyjmujących zagrywkę w poprzednim sezonie przeszła do Centrostalu/Focus Park z Dalinu Myślenice. Jest zawodniczką bydgoskiej drużyny od lipca, a jeszcze ani razu nie trenowała z zespołem. W Bydgoszczy była przez dwa dni miesiąc temu – Rzeczywiście, tak się złożyło, ale to wynika z przygotowań reprezentacji, w których Dorota bierze udział od miesięcy – mówi Waldemar Sagan, wiceprezes Pałacu.

Ściurka pojechała z kadrą Ireneusza Kłosa do Japonii. W niedzielę szkoleniowcy naszej reprezentacji uznali, że właśnie bydgoszczanka będzie tą jedną siatkarką, która nie zmieści się w 12-osobowym składzie na rozpoczynające się dziś Mistrzostwa Świata. Ściurka przegrała rywalizację o miejsce z 19-letnią Pauliną Maj, typową libero, która cztery miesiące temu trafiła do kadry. Obie zresztą mieszkają teraz w jednym pokoju hotelowym w dzielnicy Tokio, Shinjuku.Bydgoszczanka przyjęła ten fakt z godnością. – Będę trzymała kciuki za dziewczyny, a potem wrócę do klubu i ciężkiego treningu – powiedziała w Tokio. W niedzielę, kiedy szkoleniowcy naszych złotek zdecydowali o składzie, nie wiadomo było, kiedy Ściurka pojawi się w Bydgoszczy.

Trener Centrostalu/Focus Park Piotr Makowski chciał, by stało się to natychmiast. – Nie ma sensu, żeby ona siedziała w Japonii i traciła formę. Niech przyjeżdża do Polski – powiedział w niedzielę „Gazecie”.

Wiceprezes PZPS Waldemar Wspaniały: – Przynajmniej w pierwszej fazie turnieju zostanie z nami i będzie wspierać koleżanki. Jak miałoby wyglądać to „wspieranie”, nie wiadomo. Wczoraj rano ze Wspaniałym rozmawiał jednak Sagan (wiceprezes Pałacu jest także członkiem zarządu PZPS). Bydgoski klub i związek doszli do kompromisu. – Była początkowo wersja, że Dorota ma zostać aż do końca mistrzostw świata. Wspólnie doszliśmy jednak do wniosku, że to niepotrzebne i niekorzystne dla zawodniczki, która swoją sportową formę lepiej podtrzyma w treningach w klubie. Dorota ma bilet zarezerwowany na 6 listopada i wtedy przyleci do Polski – tłumaczy Sagan.

Dzień wcześniej kończy się w Tokio pierwsza faza grupowa Mistrzostw Świata. Polki zmierzą się w niej kolejno z Kenią (31 października), Koreą Południową (1 listopada), Kostaryką (3 listopada), Tajwanem (4 listopada) i Japonią (5 listopada). – Trzeba z każdej sytuacji znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Zawarliśmy kompromis. Nie może zjawić się szybciej. PZPS ma jeden bilet do Polski wykupiony właśnie na 6 listopada. Liczę, że w środę za tydzień Dorota będzie już u nas trenować – stwierdza Sagan.

Bydgoscy kibice siatkówki zobaczą więc Ściurkę w akcji 11 i 12 listopada. Wtedy w Bydgoszczy odbędzie się trzeci turniej eliminacyjny Pucharu Polski z udziałem Centrostalu/Focus Park, Nafty Piła, Gedanii i AZS Pronar Białystok.

Autorem tekstu jest Wojciech Borakiewicz – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved