Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Podwójne złoto dla USA podczas Corona Open

Podwójne złoto dla USA podczas Corona Open

Pierwszy raz od ponad trzech lat, dwie pary amerykańskie zdobyły złote medale w turnieju z cyklu Swatch FIVB. W Corona Open, wśród pań zwyciężyły Misty May-Treanor i Kerri Walsh, zaś wśród panów Jake Gibb oraz Sean Rosenthal.

Para May/Walsh wygrała 2:0 w zaledwie 42 minuty z Brazylijkami Renatą Ribeiro i Talitą Antunes. Dla Amerykanek jest to już dwudziesty czwarty medal zdobyty w dotychczasowych czterdziestu dwóch startach w turniejach Swatch.

Z kolei dla ich rodaków Gibba i Rosenthala był to dopiero pierwszy wspólny sezon. W finale pokonali parę Brazylijską – Emanuel Rego i Ricardo Santos 2:1 (19:21, 21:16, 15-13).Wielką niespodziankę w turnieju Corona Open sprawiły wszystkim Norweżki – Nila Ann Hakedal i Ingrid Torlen. W spotkaniu o brązowy medal pokonały doświadczone Brazylijki Julianę Felisbertę Silvę i Larissę Francę 2:1 (6:21, 21:17, 15:9).

Mimo przegranego półfinału z Misty May i Kerry Walsh uwierzyłyśmy, że możemy grać bardzo dobrze także przeciwko zespołom z górnej półki. W półfinale zdobyłyśmy wiele punktów i wiedziałyśmy, że podobnie może być w meczu z Julianą i Larissą. – powiedziała Torlen.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved