Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ostatnie zgrupowanie Argentyny przed Mistrzostwami Świata

Ostatnie zgrupowanie Argentyny przed Mistrzostwami Świata

Kilka dni temu kadra Argentyńczyków rozpoczęła w ośrodku CeNARD ostatnie zgrupowanie przed wylotem na mundial do Japonii. Podopieczni Jona Uriarte będą naszym grupowym rywalem na zbliżających się Mistrzostwach Świata.

W pierwszym dniu treningi rozpoczęło 11 zawodników, bez Gustava Porporatto, którego we Francji zatrzymały problemy natury urzędowej (kłopoty z paszportem).

Pogoda nie sprzyja treningom. W Buenos Aires w każdy dzień temperatura dochodzi do 30 stopni Celsjusza. Pomimo trudnych warunków zawodnicy intensywnie ćwiczą, obecnie zajmują się szlifowaniem poszczególnych elementów siatkarskiego rzemiosła: obrony, ataku oraz serwisu. – Jeszcze nie padamy – wyznał po pierwszym dniu treningu środkowy reprezentacji Argentyny Aníbal Gramaglia.Gramaglia podobnie jak Leandro Concina i Martín Hernandez jest jednym z nowych zawodników w kadrze Uriarte. Jak sam przyznaje powołanie do „12” na turniej finałowy w Japonii było dla niego zaskoczeniem. – Szczerze powiedziawszy nigdy nie sądziłem, że znajdę się w kadrze na mistrzostwa świata, bo z zawodnikami trenowałem niespełna trzy miesiące – mówi Gramaglia.

Powołaniem zaskoczony był również Leandro ConcinaBardzo cieszę się z powołania – tym bardziej, że go nie oczekiwałem – mówi – Marzeniem każdego sportowca jest zagrać na mistrzostwach świata, Olimpiadzie i to marzenie na szczęście teraz się spełniło. Jon (Uriarte) powiedział, iż nie musimy mu dziękować za miejsce w kadrze, bo zapracowaliśmy na nie sami swoją pracą i zaangażowaniem – dodaje Martín Hernandez.

Zgrupowanie w CeNRAD potrwa do 3 listopada. Później kadra Argentyny wylatuje do Australii i Kanady, gdzie rozegra z tamtejszymi ekipami kilka spotkań towarzyskich.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved