Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kaoru Sugayama – jedna z najlepszych libero na świecie

Kaoru Sugayama – jedna z najlepszych libero na świecie

Kaoru Sugayama ma 27 lat i 169 cm wzrostu. Gra na pozycji libero. Jest najlepszą siatkarką na tej pozycji nie tylko w Japonii ale również na świecie. Nieprawdopodobny refleks, zwinność i walka do końca o każdą piłkę, to podstawowe cechy charakteryzujące tę zawodniczkę.

Kaoru Sugayama jest jedną z najpopularniejszych siatkarek w reprezentacji Japonii. Cieszy się ogromną sympatią wśród fanów, nazywana „księżniczką Kaoru”.

Zapytana o to jak się czuje, kiedy miliony ludzi trzyma za nią kciuki i życzy jej zwycięstwa Kaoru odpowiedziała, że zawsze ma świadomość ciążącej na niej odpowiedzialności, dlatego stara się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki i nikogo nie zawieść. – Mistrzostwa Świata to najważniejsza impreza dla siatkarek. Występ na niej zawsze był moim największym marzeniem – dodaje – Długo czekałam, aby wreszcie na nich zagrać. Cały ten rok został podporządkowany mistrzostwom. Teraz jesteśmy u finału tych przygotowań. Wszystkie czujemy to samo. Jesteśmy podekscytowane i spragnione gry. Po prostu gotowe do walki – mówi etatowa libero Japonii.Nasi fani przekazują nam ogromną ilość energii podczas meczu, napędzają nas do lepszej gry, mobilizują jeszcze bardziej. To jakby współuzależnienie, nić porozumienia na linii zawodniczki-trybuny, trybuny-zawodniczki – kończy Sugayama.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved