Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dwa pewne zwycięstwa siatkarek Sokoła Mogilno

Dwa pewne zwycięstwa siatkarek Sokoła Mogilno

Dwa zwycięstwa bez straty seta, zanotowały II-ligowe siatkarki Sokoła Mogilno. W miniony weekend, najpierw pokonały dotychczasowe wiceliderki tabeli - ChTPS Chodzież, a potem, w zaległym meczu III kolejki, Pałac II Bydgoszcz.

Przed sobotnim spotkaniem z ChTPS Chodzież, mogilnianki miały na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki, co plasowało je na szóstym miejscu w grupie pierwszej II ligi siatkarek. Z tych czterech spotkań, sokolanki tylko jedno rozegrały u siebie, wygrywając przed tygodniem z Zawiszą Sulechów, 3:0. Mogilniankom udało się podtrzymać zwycięską passę, a dzięki bardzo dobrym sobotnio-niedzielnym występom, awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Mecz VI kolejki spotkań z ChTPS Chodzież miał pokazać, na co tak naprawdę stać mogileński zespół. Po pięciu kolejkach rundy zasadniczej, podpieczne trenera Mariana Sławskiego znajdowały się na drugim miejscu w tabeli, tuż za Budowlanymi Toruń. Sokolanki ostatni raz grały z ChTPS podczas przedsezonowego turnieju w Łodzi, gdzie pokonały swoje ligowe rywalki 3:0. W sobotni wieczór, udało im się powtórzyć ten wynik…

Znakomita gra obronna, doskonała asekuracja każdej akcji, pełna koncentracja i dokładność – to główne atuty Sokoła Mogilno w sobotnim spotkaniu. Zespół z Chodzieży zaimponował grą blokiem, ale tylko w pierwszym secie, bowiem w kolejnych partiach sokolanki dorównywały siatkarkom ChTPS również w tym elemencie gry. Udane ataki z lewego skrzydła Agaty Więcek, doskonała gra na środku Malwiny Konkolewskiej, a także asy serwisowe Eweliny Szaban i Marty Żychskiej powodowały, że licznie zgromadzona w mogileńskiej hali publiczność, nie mogła narzekać na poziom tego spotkania i grę swoich ulubienic.

Pierwszy set meczu z Chodzieżą rozpoczął się od prowadzenia Sokoła 5:3 i 9:5. Drużyna gości zdołała nawiązać wyrównaną walkę tylko do stanu 13:12 dla sokolanek. Później na parkiecie królowały już niepodzielnie mogilnianki, które powiększały swoją przewagę (17:14, 21:17, 23:19). Seta zakończyła udaną kiwką Marta Żychska, a Sokół wygrał 25:20 i objął prowadzenie w spotkaniu 1:0. Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miała druga odsłona sobotniego meczu. Mogilnianki przegrywały w niej tylko raz – przy stanie 2:3. Później objęły prowadzenie 4:3 i skutecznie dążyły do powiększania przewagi (9:4, 15:10, 22:13). Drugiego seta ponownie zakończyła Marta Żychska, tym razem asem serwisowym (25:17).

Najwięcej emocji w sobotnim meczu, kibice zobaczyli w partii trzeciej. Podopieczne Mariana Sławskiego prowadziły w niej co prawda również tylko jeden raz (przy stanie 3:2), ale wielokrotnie zbliżały się do sokolanek na niebezpieczną, jedno- i dwupunktową odległość (11:12, 14:16, 20:22), aby wyrównać ze stanu 22:24 na 24:24. Dwie ostatnie akcje należały jednak do gospodyń tego meczu, a blok Joanny Długokęckiej i Malwiny Konkolewskiej zakończył tego seta rezultatem 26:24 i ustalił wynik meczu na 3:0 dla Sokoła Mogilno.

Sokół Mogilno – ChTPS Chodzież 3:0 (25:20, 25:17, 26:24)

Składy:

Sokół Mogilno: Joanna Długokęcka, Malwina Konkolewska (kapitan), Agnieszka Długokęcka, Ewelin Szaban, Agata Więcek, Marta Żychska, Magdalena Pater (libero). Trener: Jerzy Pater.

ChTPS Chodzież: Witosławska, Grajczak, Walkowiak, Lewandowska, Sławska (kapitan), Dalecka, Jęziołowska (libero) oraz Zegartowicz, Meckier, Kulisch. Trener: Marian Sławski.

Dużo mniej emocji towarzyszyło niedzielnemu spotkaniu, w którym sokolanki podejmowały rezerwy bydgoskiego Pałacu. Było to zaległe spotkanie z III kolejki rundy zasadniczej, które nie mogło zostać rozegrane w dniu 7 października z uwagi na remont hali OSRiR, w której swoje spotkania rozgrywają mogilnianki. Pałac II Bydgoszcz to spadkowicz z I ligi siatkarek, jednak bydgoszczanki grają w tym sezonie bardzo odmłodzonym składem i każde zwycięstwo tej drużyny, jest w rozgrywkach II-ligowych dużym sukcesem podopiecznych Rafała Gąsiora. W Mogilnie jednak, nie udało się Pałacowi ugrać choćby jednego seta…

Pierwsze dwie partie wczorajszego meczu, to zdecydowana dominacja siatkarek Sokoła. Już na samym początku spotkania, udany atak oraz as serwisowy Agaty Więcek, a także blok Malwiny Konkolewskiej i Eweliny Szaban, doprowadziły do objęcia przez mogilnianki prowadzenia 3:0. Bydgoszczankom udało się wyrównać, a nawet objąć prowadzenie 10:9, ale to tylko podrażniło ambicję sokolanek, które od tego momentu zdecydowanie kontrolowały przebieg gry. Udane ataki Magdaleny Makowskiej, dla której był to debiut na mogileńskim parkiecie, Marty Żychskiej oraz Malwiny Konkolewskiej, dały gospodyniom niedzielnego meczu prowadzenie 20:15, którego nie oddały już do końca, wygrywając pierwszego seta pewnie do 17. Jeszcze większą przewagę w klasie zespołów widać było w secie drugim, który mogilnianki wygrały 25:11, a asami serwisowymi w tej partii meczu popisywały się m.in. Agata Więcek i Ewelina Szaban.

Nieco nerwowo zrobiło się w trzeciej partii niedzielnego spotkania. Gospodynie, chyba trochę zbyt rozluźnione łatwo wygranymi dwoma setami, popełniały zbyt dużo błędów, a ambitnie grające siatkarki Pałacu II, wśród których mogileńscy kibice mogli zobaczyć wychowankę Sokoła – Michalinę Wojciechowską, nawiązały równorzędną walkę ze swoimi rywalkami. Aż siedem zepsutych zagrywek przez zespół z Mogilna w tej partii meczu, to chyba absolutny rekord tego sezonu. Te „podarowane” rywalkom punkty spowodowały, że bydgoskie siatkarki mimo początkowego prowadzenia sokolanek 9:5 i 14:11, wyszły na prowadzenie 19:16, 22:20 i 24:22! W tym momencie o drugi już w tym secie „czas” poprosił trener Sokoła Jerzy Pater, a jego cenne wskazówki i skupienie w szeregach gospodyń spowodowały, że cztery ostatnie akcje w tym meczu, zakończyły się po myśli mogileńskich siatkarek. Najpierw udany atak z lewego skrzydła Eweliny Szaban, następnie autowy atak siatkarek Pałacu II, udany blok Magdaleny Makowskiej i as serwisowy, którym Ewelina zakończyła niedzielne spotkanie spowodowały, że zawodniczki Sokoła Mogilno i ich kibice, mogli cieszyć się z trzeciego z rzędu zwycięstwa 3:0 we własnej hali!

Sokół Mogilno – Pałac II Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:11, 26:24)

Składy:

Sokół Mogilno: Joanna Długokęcka, Malwina Konkolewska (kapitan), Magdalena Makowska, Ewelin Szaban, Agata Więcek, Marta Żychska, Magdalena Pater (libero) oraz Agnieszka Długokęcka. Trener: Jerzy Pater.

Pałac II Bydgoszcz: Butt-Hussaim, Wojciechowska, Weder, Nowicka, Guzowska, Kolanowska, Turska (libero) oraz Kiełczewska, Wodrowska, Opoń, Łukasiewicz. Trener: Rafał Gąsior.

Kolejne spotkanie u siebie, siatkarki Sokoła Mogilno rozegrają 18 listopada (godz. 17:00), a ich przeciwniczkami będą zawodniczki AZS AWF II Poznań. Zanim do tego dojdzie, już za tydzień, czeka je arcyciekawy pojedynek z Budowlanymi w Toruniu, które po sześciu kolejkach spotkań znajdują się tuż przed mogilniankami, na drugim miejscu w ligowej tabeli.