Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Skrok gra o wszystko

Skrok gra o wszystko

Trochę z konieczności, bo trwa remont klubowej hali, ale także z potrzeby zgrania się w nowym towarzystwie - siatkarki BKS Aluprof nieustannie wędrują ze zgrupowań na turnieje i na odwrót. W Bielsku-Białej są gośćmi. Ostatnio wpadły na kilka dni do Szczyrku i znów pognało je w świat.

O siatkarskich grzechach poprzedniego sezonu…

Główny – nierówna gra. Owszem, było sporo kontuzji, które wymuszały częste zmiany w składzie, ale przede wszystkim dziewczyny źle reagowały na presję wyniku. Wydawałoby się, że to profesjonalistki, więc powinny dać sobie z nią radę, ale niestety przegrywały ze stresem. Z elementów siatkarskiego rzemiosła najwięcej do życzenia pozostawiało przyjęcie zagrywki. Dlatego nie graliśmy na siatce tego, co mieliśmy grać.O nowych siatkarkach w zespole i odporności psychicznej…

Nabytki świetnie się zaaklimatyzowały w drużynie. Już wniosły do niej wiele dobrego, ale tego nie da się od razu zmienić. Aby odzyskać pewność siebie trzeba jak najwięcej grać, i to robimy. Jasne, że gra kontrolna choćby z najmocniejszym rywalem nie niesie ze sobą takiego stresu jak ligowe starcia o punkty, ale przed każdym ze sparingów dziewczyny dostają określone zadania do wykonania i są z nich rozliczane. Mają poczuć, że nie ma – bez względu na rangę – nieważnych meczów. Długo przychodzi nam czekać na ligową premierę, ale w zamian za to będzie więcej spotkań w Pucharze Polski, i te potyczki – już o stawkę – też powinny pomóc siatkarkom w nabraniu pewności siebie.

O pewnym awansie do finału Pucharu Polski w związku z obecnością w kadrze narodowej Anny Podolec i Pauliny Maj…

Choć nie ma pełnej jasności, czy chodzi o obecność siatkarek w szerokiej kadrze czy dwunastce, która zagra na mistrzostwach świata, to rzeczywiście wygląda na to, że awansujemy automatycznie. Chcemy jednak wejść z pierwszego miejsca, zdobyć awans walką.

O nadmiarze zawodniczek na pozycji libero i rozegraniu…

Libero – jest to jakiś problem. Mariola pod koniec zeszłego sezonu ustąpiła miejsca w wyjściowym składzie Paulinie i reagowała nerwowo, co mnie niepokoiło. W tej chwili jest sama, czyli ma szansę i Paulina wcale nie może być pewna, że jak wróci, to będzie murowaną szóstkową. Jeśli jednak zaprezentuje się bardzo dobrze, no to… w Marioli będę miał dobra zmienniczkę. Smak jest bardzo doświadczoną rozgrywającą, a i Sadurek ma wszystko to, co potrzebne jest na tej pozycji, ale nie może tracić koncentracji w czasie meczu – a tak najczęściej bywało. Mamy dwie równorzędne, aczkolwiek różniące się trochę sposobem rozgrywania, wystawiające. Wszystkie dziewczyny w drużynie czują, że są potrzebne i wszystkie mają szansę na granie. Niech każda o to walczy!

O Ani Podolec…

Liczę się z tym, że ligowy początek może być trudny dla Ani. Jeśli będzie taka potrzeba – damy jej chwilę odpoczynku. Już się do tego przygotowujemy. Do gry na tej pozycji – po przekątnej z rozgrywającą – przymierza się Iwona Niedźwiecka. Podczas niedawnego turnieju w Łańcucie została uznana za najlepszą atakującą w naszym zespole!

O tym jak to Bułgarka Janeva, nominalna skrzydłowa i Edyta Kucharska, środkowa bloku…

… grać będą na odwrotnych pozycjach. Rosica już kiedyś, we włoskiej lidze grała na środku bloku. Potem trener, który ją prowadził w ligach rumuńskiej i hiszpańskiej przemianował ją na skrzydłową. Też o tym myśleliśmy, ale Rosica ma wszelkie warunki – wzrost, sprawność i umiejętności, by grać na środku. Dla Edyty atak ze skrzydła – to też nie nowość.

O celach na ten sezon…

Cały czas bronię się przed takim podejściem do mojego zespołu, bo jest to bardzo obciążające. Chcemy celować w medal, nie oddać pucharu, pokazać się w Europie, ale nie jesteśmy sami! Do krajowego pudła pretenduje chyba jeszcze więcej drużyn niż w minionych rozgrywkach. Beniaminek z Białegostoku pozyskał dwie kadrowiczki – Martę Plutę i Sylwię Pycię, wiec doliczając do tego pierwszą czwórkę z ostatniego sezonu i nas – w wyścigu o mistrzostwo robi się tłok. A w Top Teams, po ewentualnym przebrnięciu przez eliminacje w białoruskich Baramowiczach, czekać nas będzie przeprawa z CSKA Moskwa.

Opracowanie na podstawie wywiadu z trenerem Jackiem Skrokiem przeprowadzonego przez Tomasza Giżyńskiego.

źródło: Kronika Beskidzka, siatkabielsko.cba.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved