Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rewalskie Morze Bałtyk – Stelmet AZS Zielona Góra 2:3

Rewalskie Morze Bałtyk – Stelmet AZS Zielona Góra 2:3

Siatkarze Rewalskiego Morze Bałtyk ponieśli kolejną porażkę ligową. Tym razem przegrali po tie-breaku mecz z AZS-em UZ Zielona Góra. Spotkanie zostało rozegrane w Rewalu.

Klub Sportowy Morze Bałtyk Szczecin w sezonie 2006/2007 występuje w rozgrywkach piłki siatkowej pod nazwą Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin. Jest to wynik umowy podpisanej między klubem i Gminą Rewal. Swoje mecze siatkarze szczecińskiej drużyny będą zatem rozgrywać zarówno na parkietach szczecińskiego SDS-u jak i w hali Centrum Informacji Turystycznej i Rekreacji w Rewalu, położonej kilkaset metrów od morza.

Dwa tygodnie temu siatkarze Morze Bałtyk zainaugurowali ligę przed własna publicznością wygranym meczem z Orłem Międzyrzecz. Przed tygodniem ponieśli sromotną porażkę w trzech setach z młodymi siatkarzami z Gdańska. Mecz z zespołem Stelmet AZS Zielona Góra miał być próbą przełamania złej passy ostatnich porażek.

Spotkanie rozpoczęło się od silnego ataku Adriana Milczarka z lewego skrzydła. Do połowy pierwszego seta mecz toczył się jakby w zwolnionym tempie. Punkty zdobyte przez obydwie drużyny były w większości efektem popełnionych błędów. Do stanu 10:10 cały czas na prowadzeniu byli zielonogórscy siatkarze. Wyrównujący stan meczu punkt zdobył z ataku Paweł Kolec. Po przebiciu drugiej piłki przez Tomasz Cichosza siatkarze Rewlaskiego Morze Bałtyk wyszli na prowadzenie. Doskonale w ataku spisywał się na lewym skrzydle Paweł Kolec, a na prawym Emil Wysocki. W końcówce dobrą zagrywką popisał się środkowy gospodarzy Rafał Streich. Po drugiej stronie siatki trener i jednocześnie zawodnik Tomasz Paluch dokonał dwóch zmian: za Jakuba Kowalczyka wprowadził Jacka Maruszaka, a Mikołaja Mariaskina na boisku zastąpił Łukasz Gwadera. Ten ostatni zaraz po wejściu został zablokowany w ataku przez Rafała Kordasia, co dało gospodarzom piłkę setową. Po dwóch wybronionych akcjach przez przyjezdnych, trzecią wreszcie wykorzystał Paweł Kolec atakując z lewego skrzydła.

Druga partia bardzo szybko rozpoczęła się od prowadzenia zielonogórzan. Dobrze w bloku grali Jakub Kowalczyk i Tomasz Paluch. Po drugiej stronie siatki skutecznie na środku grał Rafał Streich. Prowadzenie akademików 6:10 zaczęło szybko topnieć, szczególnie, że w zespole Morza Bałtyk również zaczął funkcjonować blok, w którym prym wiódł Rafał Kordaś. Szczecinianie po ataku z prawego skrzydła Emila Wysockiego, uwieńczającym bardzo zaciętą i długą wymianę, doprowadzili do wyrównania po 11. Przy stanie 14:13 Sławomir Janusz zmienił Adriana Milczarka, co automatycznie spowodowało przesunięcie Tomasza Palucha na atak. W odpowiedzi trener gospodarzy Andrzej Winiarczyk zmienił na przyjęciu Mateusza Sylla wprowadzając za niego Dawida Migdalskiego. Przy stanie 16:16 na boisko wszedł Jacek Maruszak za Jakuba Kowalczyka i po chwili zaserwował asa. Akademicy szybko zdobyli trzypunktową przewagę. Szczecińskim siatkarzom udało się jeszcze wprawdzie wyrównać po 19, ale w końcówce mocniejsi okazali się siatkarze zielonogórskiego AZS-u.

Trzecia partia, podobnie jak druga, rozpoczęła się wyraźnym prowadzeniem gości, które utrzymało się do stanu 22:22. W tym czasie kilka zawrotnych akcji urozmaiciło przebieg sobotniego spotkania. Akademicy prowadzili 4:8 dzięki bardzo dobrej grze w bloku Jakuba Kowalczyka, Wojciecha Lisa i Jakuba Zaborowskiego. Uniemożliwiali oni skutecznie zaatakować Emilowi Wysockiemu, czy Mateuszowi Sylla. W końcu trener szczecinian zmienił na rozegraniu Tomasza Cichosza i dał szansę pokierować drużyną Michałowi Gogol. Od razu gospodarze nie odrobili strat punktowych, jednak nie pozwalali akademikom zwiększyć już istniejącej sporej przewagi (8:13, 10:16). Po stronie gości punkty z ataku zaczął zdobywać Adrian Milczarek, natomiast po drugiej stronie siatki punktował Paweł Kolec. Sukcesywnie, aczkolwiek bardzo powoli szczecinianie doprowadzili do wyrównania 22:22. Jednak nikt nie był w stanie zatrzymać na lewym skrzydle Wojciecha Lisa, który zdobył w końcówce seta trzy punkty z ataku i dał wygraną w secie akademikom z Zielonej Góry.

Czwarta partia była ostatnią szansą szczecińskich siatkarzy na wygranie całego spotkania. Zaczęli więc bardzo odważnie, co dało im wysokie prowadzenie 3:8, 16:9, 11:20. Nie do zatrzymania byli Paweł Kolec i Emilii Wysocki, a na środku siatki Rafał Kordaś. Mocna zagrywka szczecinian sprawiała sporo problemów siatkarzom AZS-u. W pewnym momencie trener Tomasz Paluch po raz kolejny wprowadził na rozegranie Sławomira Janusza, a sam na ataku zastąpił Mikołaja Mariaskina. Na boisko wszedł również Piotr Przyborowski za Jakuba Kowalczyka. Zmiany te jednak nie pomogły zespołowi z Zielonej Góry. Duża przewaga punktowa pozwoliła bowiem gospodarzom na swobodną a zarazem skuteczną grę w końcówce tej partii. Set zakończył się błędem „niesionej piłki” przez rozgrywającego akademików.

W tie-break`u od początku prowadzili goście. Siatkarzom Rewalskiego Morza Bałtyk udało się najwyżej zmniejszyć przewagę do dwupunktowej różnicy. Brakowało jednej akcji, która dałaby im jedno oczko więcej i szansę na wyrównanie. Mecz jednak zakończył się zwycięstwem zielonogórzan, którzy pomimo wygranej spadli w tabeli na trzecią pozycję.

Szczecińscy siatkarze wygrali w tym sezonie dopiero dwa spotkania i zanotowali na swym koncie aż cztery porażki. Siódma pozycja w tabeli jest jedną z najniższych, jaką kiedykolwiek Rewalskie Morze Bałtyk zajmowało w lidze. Za tydzień siatkarze rozegrają kolejne spotkanie przed własną publicznością. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z Ikarem Legnica na parkiecie Szczecińskiego Domu Sportu.

Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin – AZS UZ Zielona Góra 2:3

(25:23, 22:25, 23:25, 25:16, 12:15)

Składy:

Morze Bałtyk: T. Cichosz, Wysocki, Streich, Kordaś, Sylla, Kolec, Ł. Cichosz (l) oraz Migdalski, Gogol

AZS Zielona Góra: Paluch, Milczarek, Kowalczyk, Lis, Gwadera, Gańko, Baumgarten (l) oraz Mariaskin, Maruszak, Janusz, Przyborowski