Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pronar Hajnówka – Inotel Poznań 3:2

Pronar Hajnówka – Inotel Poznań 3:2

Inotel Poznań przegrał w 4. kolejce pierwszej ligi mężczyzn z Pronarem Hajnówka 2:3. Goście zagrali bez libero Michała Dębca, który został dotkliwie pobity przez chuliganów.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Walka toczyła się o każdy punkt, a o wyniku decydowały błędy. Pierwsze dwa sety wygrali podopieczni Marka Jankowiaka z Poznania 27:25 i 25:23.

Gospodarze mający na koncie po wyjazdowym zwycięstwie na inaugurację rozgrywek z BBTS-em Bielsko-Biała dwie przegrane musieli to spotkanie wygrać. W drugim secie po ostrych słowach trenera Adama Aleksandrowicza zaczęli wykorzystywać osłabienie w ustawieniu Inotelu.

Zabrakło nam koncentracji w trzecim secie. Później zaczęły się nerwy, fatalna gra w przyjęciu i błędy w wymuszonym nowym ustawieniu. Brak libero Michała Dębca zaważył o porażce – powiedział po spotkaniu kapitan Inotelu, Tomasz Sokołowski.

Goście mimo determinacji i woli walki, przegrali dwa kolejne sety do 22 i 18. Piąta część meczu, pełna dramatycznych akcji i kapitalnych obron, dostarczyła kibicom nadzwyczajnych emocji. Przy stanie 7:6 Bartosz Mischke najpierw zaatakował w antenkę, a po chwili blokiem złapał go Woroniecki. Hajnowianie niesieni swoją olbrzymią determinacją i dopingiem kibiców nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa.

Przegraliśmy to spotkanie ponieważ zabrakło przyjęcia. Brak naszego libero Michała Dębca był bardzo widoczny na boisku. Niestety zawiódł Artur Kulikowski, który miał wypełnić lukę pod nieobecność Dębca. Ponadto fatalnie graliśmy blokiem. Dzielnie walczyliśmy, ale zabrakło szczęścia… – powiedział po spotkaniu trener Inotelu, Marek Jankowiak.

Pronar OSiR Hajnówka – Inotel Poznań 3:2

(25:27, 23:25, 25:22, 25:18, 15:11)

Pronar: Woroniecki, Alancewicz, Gołębski, Niemiec, Wójcik, Babińczuk, Łyczko (libero) oraz Aleksandrowicz, Iwaniuk, Saczko.

Inotel: Łojewski, Mischke, Staniewski, Kulikowski, Sokołowski, Kuczko oraz Józefczak, Brojek, Grygier, Dwernicki.