Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Udany rewanż Skry Bełchatów w meczu z Mostostalem

PP: Udany rewanż Skry Bełchatów w meczu z Mostostalem

W drugim spotkaniu Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle ze Skrą Bełchatów, lepsi okazali się goście. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo, mistrzowie Polski wywalczyli je w tie-breaku.

Pierwszy set rozpoczął się od fantastycznej postawy bełchatowian w bloku, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:0. Świetnie spisywał się, grający ostatnio na środku siatki, Bartłomiej Neroj. Przy stanie 6:2 o czas poprosił trener Andrzej Kubacki. Jednak po autowym ataku Bartosza Kurka i asie serwisowym Pawła Maciejewicza, Skra powiększyła przewagę do sześciu punktów. Dużo punktów goście zdobywali także po błędach Mostostalu. Dopiero od stanu 12:5 kędzierzynianom udało się zdobyć trzy punkty pod rząd i zmniejszyć nieco straty. O kolejny czas trener Kubacki poprosił przy stanie 16:9 dla Bełchatowa. Jednak na rozpędzoną Skrę nie było już sposobu. Dodatkowo dużo błędów popełniali gospodarze. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:15 na korzyść bełchatowian.

Początek drugiego seta był zdecydowanie bardziej wyrównany. Jednak stopniowo Mostostal zaczął wychodzić na prowadzenie i po dwóch blokach na Stelmachu i Maciejewiczu zrobiło się 9:5, po czym trener Castellani poprosił o czas. Gospodarze utrzymywali trzypunktową przewagę jeszcze przez jakiś czas, jednak od stanu 13:10 trzy punkty zdobyli zawodniczy Skry. Po obu stronach boiska toczyła się niezwykle zacięta i wyrównana walka. W zespole Mostostalu bardzo dobrze spisywał się Konrad Małecki. Jednak to po ataku Bartka Kurka kędzierzynianie wyszli na prowadzenie 23:22, zaś blok na Stelmachu zakończył seta wynikiem 25:22.

W trzecim secie początek także był wyrównany, jednak dosyć szybko prowadzenie 6:4 wyszli goście z Bełchatowa. Był to jednak stan tymczasowy, gdyż po asie serwisowym Marcina Nowaka i ataku Gromadowskiego stan seta wyrównał się. As serwisowy Bartosza Kurka spowodował, że trener Castellani poprosił o czas. Mimo dobrych ataków, m.in. Krzyśka Stelmacha, wciąż na kilkupunktowym prowadzeniu byli gospodarze. Po zepsutej zagrywce Maciejewicza i bloku na Neroju o kolejny czas poprosił Daniel Castellani. Walka toczyła się punkt za punkt, jednak wywalczona wcześniej przewaga, stawiała Mostostal w lepszej pozycji. Końcówka należała do zespołu gospodarzy. Bardzo dobrze spisywali się Bartosz Kurek i Marcin Nowak, a blok tego ostatniego na Neroju, zakończył seta wynikiem 25:20.

W czwartej partii od samego początku prowadzili bełchatowianie, jednak powodem tego stanu były głównie błędy po stronie przeciwników. Atak Marcela Gromadowskiego zmniejszył straty Mostostalu do jednego punktu. Jednak tuż po chwili przewaga Skry wróciła i o czas musiał prosić trener Kubacki. Po nim błędy zaczęli popełniać zawodnicy z Bełchatowa, co doprowadziło do kolejnego w tym secie remisu. Po bloku na Konradzie Małeckim na tablicy wyników wyświetlił się kolejny remis 18:18. Końcówka partii była niezwykle zacięta. Dopiero atak Radka Wnuka i blok na Gromadowskim zakończyły seta na korzyść Skry 27:25.

Zwycięzcę spotkania miał rozstrzygnąć tie-break. Bardzo dobrze rozpoczęli go bełchatowianie, którzy po dwukrotnym zatrzymaniu Gromadowskiego, wyszli na prowadzenie 5:3. Jednak tuż po chwili, po atakach Małeckiego i Nowaka, stan seta się wyrównał. Przy stanie 12:9 dla gości na wszelki wypadek o czas poprosił trener Castellani. Po nim fantastycznie przez potrójny blok zaatakował Maciejewicz, a następnie Skra zablokowała Kurka. Piąty set zakończył się na korzyść Skry 15:11 po autowej zagrywce Bartka Kurka.

Mostostal Kędzierzyn-Koźle – Skra Bełchatów 2:3

(15:25, 25:22, 25:20, 25:27, 11:15)

Składy:

Mostostal: Kurek, Nowak, Kozłowski, Domonik, Serafin, Gromadowski oraz Mierzejewski (L)

Skra: Dobrowolski, Stelmach, Hekkinen, Maciejewicz, Wnuk, Neroj oraz Zatorski (L)

Puchar Polski – Wyniki i tabela grupy 1.