Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Chemik pokonał rezerwy Skry Bełchatów

PP: Chemik pokonał rezerwy Skry Bełchatów

Po raz drugi Skra II Bełchatów nie sprostała beniaminkowi Polskiej Ligi Siatkówki, bydgoskiemu Chemikowi. Tak jak wczoraj - "Chemicy" wygrali gładko 3:0 także niedzielny mecz.

Mecz rozpoczął się od bardzo dobrej gry gości z Bydgoszczy, którzy na wstępie zmusili Skrę do popełniania błędów własnych. Po autowym ataku Mikołaja Sarneckiego Chemik prowadził 3:0. Trzy-, czteropunktowa przewaga bydgoszczan utrzymywała się przez dłuższy okres gry. Atak ze środka Adama Nowika dał gościom prowadzenie 11:5. Przy stanie 15:9 dla Chemika o czas poprosił trener Augustyniak. Blok na Dawidzie Guni powiększył przewagę gości aż do siedmiu punktów. Dodatkowo Skra popełniała błędy, umożliwiając przeciwnikom zwycięstwo w pierwszej partii 25:16.

Druga odsłona rozpoczęła się od świetnej serii zagrywek Michała Błońskiego, dzięki którym Skra wyszła na prowadzenie 4:2. Dobra passa gospodarzy nie trwała długo. Po nieporozumieniu w obronie na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć remis 6:6. Wyrównana walka trwała praktycznie przez pozostałą część seta. Jedynie na chwilę, po asie serwisowym Dominika Witczaka, Skra wyszła na prowadzenie 16:13. Jednak w samej końcówce górą byli już goście. Nie pomogły nawet dwa czasy wzięte przez trenera Augustyniaka. Set zakończył się wynikiem 25:23 na korzyść bydgoszczan.

Początek trzeciej, ostatniej partii był bardzo wyrównany. Oba zespoły naprzemian wychodziły na jedno-, dwupunktowe prowadzenie. Dopiero od stanu 9:8 dla bełchatowian goście zaczęli spisywać się coraz lepiej. Bardzo dobrze zagrał Kacprzak. W bardzo szybkim tempie bydgoszczanie zdobyli wysokie, ośmiopunktowe prowadzenie. W końcówce Krzysztof Kocik; zaserwował dodatkowo asa, a piłkę meczową dał atak Kacprzaka. Trzeciego seta goście wygrali bez problemu 25:15, a cały mecz 3:0.

Skra II Bełchatów – Chemik Bydgoszcz 0:3

(16:25, 23:25, 15:25)