Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lokomotiv Biełgorod też chce Kubańczyka

Lokomotiv Biełgorod też chce Kubańczyka

Pechowy sezon ma Lokomotiv Biełgorod. Nie tak dawno jego dwa zwycięskie mecze w Lidze Mistrzów zweryfikowano jako walkowery 0:3, z powodu gry nieuprawnionego zawodnika. Kilka dni temu okazało się, że kupili "kota w worku"...

… którym okazał się Brazylijczyk Paulino Dirceu Da Silva.

Agent przedstawił znakomite CV Dirceu w którym było m.in. trzy tytuły mistrza Brazylii. Potem okazało się, że Brazylijczyk ma poważne problemy z przyjęciem, nadwagę i kilka innych mankamentów. Nie zgodził się na obniżenie kontraktu więc mu podziękowano.Natomiast klub z Biełgorodu nie traci nadziei na pozyskanie Kubańczyka Juantoreny, którego ostatnio widziano w czasie sparingów z Polską i do tego zawodnika przymierza się też Jastrzębski Węgiel. Nie jest to jednak prosta sprawa.

W poprzednim sezonie Juantorena doskonale zaprezentował się w Nieftianiku Baszkortostana. Jednak do tej pory federacja kubańska nie udzieliła odpowiedzi na zapytanie Lokomotiwu. Mało tego z ust jej przedstawicieli nie padło jeszcze żadne konkretne słowo o zagranicznych kontraktach siatkarzy tego kraju. Przed rokiem zgoda na wyjazd do Rosji kilku zawodników została wydana w listopadzie. Obecnie jednak za sprawą choroby Fidela Castro decyzja może zostać odłożona na czas nieokreślony.

Przypomnijmy, że niektórzy gracze kubańscy mieli problemy aklimatyzacyjne w Rosji z powodów meteorologicznych. – Lądujemy w Nowym Urengoju a tam minus pięćdziesiąt – opowiadał trener Lokomotiwu Jekaterynburga. – Naszym chłopakom zatyka dech w piersi, a co tu mówić o Kubańczykach, którzy wcześniej nie mieli może nawet możliwości przebywania w temperaturze zero stopni.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved