Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Liga, Karpol i kadra oczami Agaty Karczmarzewskiej – cz. II

Liga, Karpol i kadra oczami Agaty Karczmarzewskiej – cz. II

O tournee po Polsce z Tulicą, o reprezentacji i jej szansach na mistrzostwach świata a także o tęsknocie za Polską... Zapraszamy do lektury drugiej części wywiadu z Agatą Karczmarzewską.

Jak ocenisz tegoroczne tournee po Polsce?

Jeśli chodzi tylko o wyniki, to w tym roku jest słabiej, niż rok temu, ale póki co, najważniejsze mecze jeszcze przed nami. Zaczną się 13 grudnia, więc do tego okresu jest jeszcze trochę czasu. Możemy dopracować formę. Jesteśmy bardzo młodym zespołem. Ja zawyżam średnią (śmiech), jestem najstarszą zawodniczką.Już niedługo…

Tak, to prawda. Cieszę się, że będzie ktoś starszy ode mnie. Asia Mirek będzie służyć drużynie swoim doświadczeniem, bardzo nam się przyda taka zawodniczka.

A jak wypadł mecz przeciwko naszej reprezentacji?

Przegrałyśmy 0:3, ale trenerzy, mimo porażki, byli zadowoleni z naszej postawy. To był chyba mój najlepszy mecz tutaj. Grałam naprawdę całkiem nieźle. Powiem Ci szczerze, że ze składu tej reprezentacji znam tylko Natalię Bamber i Izę Bełcik. Do gry trener desygnował młode pokolenie, którego za bardzo nie znam (śmiech).

A propos kadry ,czy zobaczymy cię w niej jeszcze?

To nie zależy do końca ode mnie. To znaczy pośrednio tak, ale to jednak trener decyduje. Gdyby widział mnie w składzie, to jak najbardziej. Chciałabym pomóc kadrze.

Jak przewidujesz co zaprezentuje nasza reprezentacja po tych wszystkich „przejściach”?

Przyznam się szczerze, że to trudne pytanie. Wiem, że dziewczyny stać na o wiele więcej, niż to, co zaprezentowały. Na pewno te wszystkie perypetie nie pomogą w graniu. Poza tym Mistrzostwa Świata to impreza trudniejsza niż Mistrzostwa Europy. Będą się tam musiały zmierzyć z zespołami z najwyższej półki. Dobrze by było, gdyby awansowały do 4.

Obiektywnie rzecz ujmując, myślisz, że są w stanie dokonać tego w obecnym składzie?

Obiektywnie? To myślę, że dobrze by było znaleźć się w 6. Będzie im bardzo ciężko, tym bardziej, że mają problemy ze zdrowiem. Nie trenują w składzie, w którym wygrały Mistrzostwo Europy. Są ogromne zmiany personalne… Oby dobrze zagrały, a co będzie to zobaczymy.

Widziałaś jakieś mecze reprezentacji?

Tak, widziałam w telewizji pierwszy mecz z Warny, gdzie grały z Holenderkami i przegrały 3:2.

Prowadząc 2:0…

Właśnie… Wydaje mi się, ze dziewczyny w końcówkach powinny się bardziej zmobilizować, bo prowadzą, wygrywają, a przychodzi najważniejszy moment i odpuszczają… Nie wiem z czego to wynika, być może z braku sił, a być może z jakichś problemów, które tkwią gdzieś w psychice.

Tęsknisz za Polska?

Tak, bardzo. Jak przyjechałam tutaj, to spodobało mi się wszystko, nawet drzewa i trawa (śmiech). Szczerze mówiąc, to nawet nie chce mi się stąd wyjeżdżać. Teraz przede mną najfajniejsze, czyli wyczekiwanie na koniec ligi i powrót do kraju i rodziny.

Wobec tego, co zrobisz, jeśli pojawią się propozycje z polskich klubów?

Jestem otwarta na rozmowy.

Zmieniając temat, dlaczego „Sucha”?

(Śmiech) To jest w zasadzie archaiczna przeszłość. Kiedy stawiałam pierwsze kroki w siatkówce, ta ksywka »urodziła się« moim w pierwszym klubie. Było to związane z moją sylwetką. Zawsze byłam strasznie chuda i miałam długie kończyny, które mój mąż pieszczotliwie nazywa »przeszczepami« (śmiech). Miałam pseudonimy od »Wieży Eiffela« poprzez »Pajęczaka« i »Szkieletora«, ale tylko »Sucha« się przyjęła. Tak zostało w środowisku siatkarskim do dziś.

Na koniec powiedz, czego Ci życzyć?

Zdrowia. Jak ono będzie, to znajdą się siły na treningi, a co za tym idzie, realizacja założeń i dobre rezultaty.

Więc życzę sukcesów i tytułu mistrza Rosji.

Dziękuję.

A naszej reprezentacji udanego grania na Mistrzostwach Świata.

O, tak! Ja również dołączam się do tych życzeń. Mam nadzieje, że zagrają dobrze, bo stać je na dobry wynik.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Katarzyna Marciniak

Zobacz również:

Liga, Karpol i kadra oczami Agaty Karczmarzewskiej cz. I

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved