Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kolejne zwycięstwo Juventuru

Kolejne zwycięstwo Juventuru

Juventur pokonał gładko 3:0 AZS Politechnikę Opolską. Wałbrzyszanie swoją grą udowodnili, że porażka w Częstochowie była tylko wypadkiem przy pracy, a nie spadkiem formy.

Siatkarze Juventuru rozpoczęli od bloku. Już po paru minutach gry trener opolan Zbigniew Rektor poprosił o czas, gdyż jego drużyna przegrywała 1:6. Kolejne akcje to błędy gości. Ich gra ożywiła się, gdy na parkiet wszedł Grzegorz Nalepka. Jednak straty były zbyt duże (14pkt), żeby je odrobić. Set trwał zaledwie 15 minut.

Druga partia była bardziej wyrównana niż poprzednia. Przy stanie 10:7 dla Juventuru o czas poprosił trener Rektor. Opolanie odrobili dwa punkty, ale równie szybko dwa oczka stracili. Wałbrzyszanie mieli 3-punktową przewagę, dzięki której powinni spokojnie grać do końca. Jednak AZS-owi zaskoczył blok. Końcówka zrobiła się nerwowa. O czas poprosił tym razem trener Janusz Ignaczak, po którym Juventur rozpoczął swój marsz do zwycięstwa w II partii.

Od początku trzeciej odsłony gospodarze zdobyli kilkupunktową przewagę (3:0, 6:3, 8:5, 13:9). Trener Ignaczak przeprowadził podwójną zmianę: za Bartosza Jerzyka i Marcina Zająca weszli Piotr Wierzbicki i Tymoteusz Gajek. Niestety zmiana nie wyszła na dobre. Wałbrzyszanie stracili przewagę. Od tej pory drużyny szły punkt za punkt. Więcej spokoju w końcówce zachowali gospodarze wygrywając seta 26:24 i cały mecz 3:0.

Juventur Wałbrzych – AZS Politechnika Opolska Cementownia Opole 3:0

(25:12, 25:22, 26:24)

Składy:

Juventur Wałbrzych: Olczyk, Kwapisiewicz, Pizuński, Zdrzałka, Jerzyk, Zając, Botwina (libero) oraz Gajek, Wierzbicki i Guzal.

AZS Politechnika Opolska: Migdał, Kęsicki, Michalak, Wendykier, Jamrozowicz, Andruszko, Majka (libero) oraz Nalepka i Bobko.

Tak komentuje dzisiejsze spotkanie rozgrywający Juventuru, Bartosz Jerzyk: Przeciwnik był zdecydowanie słabszy. Pierwszego seta wygraliśmy gładko i to miało wpływ na dalszą część spotkania. Za tydzień jedziemy do Łodzi po zwycięstwo.

Zagraliśmy słabo, atak praktycznie wogóle nie istniał, i jeszcze ten I set… Ciężko nam się było po nim podnieść…… – dodaje kapitan AZS-u Piotr Migdał.