Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: MOS MKS Będzin – MKS Andrychów 3:1

II liga: MOS MKS Będzin – MKS Andrychów 3:1

Kolejne zwycięstwo przed własna publicznością odnotowali siatkarze MKS MOS Będzin. Tym razem pokonali zespół z Andrychowa w czterech setach, dzieki czemu utrzymali drugie miejsce w tabeli gr. IV II ligi.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia gości 0:2, ale będzinianie szybko odrobili stratę i już w połowie seta uzyskali wyraźne prowadzenie za sprawą m.in. Damiana Millera, który w secie pierwszym nie popełnił żadnego błędu ani w ataku, ani w przyjęciu. Pod koniec seta trener Albert Semeniuk wprowadził dwóch zmienników i przewaga trochę stopniała, ale i tak ten set należał już do będzinian, którzy wygrali go 25:17.

W drugim secie trener postawił na rezerwowych, którzy na początku uzyskali pięciopunktowe prowadzenie, lecz nierówna gra i błędy zawodników wprowadziły nerwową sytuację na boisku. Szczególnie, gdy goście z Andrychowa prowadzili już 20:22. Wtedy to powrócili na boisko atakujący Adam Łapuszyński oraz rozgrywający Dariusz Syguła, ale nie na rozegranie, lecz w pole zagrywki. Ten pierwszy bezbłędnie atakował, a przy stanie 24:22 asem zagrał właśnie rozgrywający i przywrócił nadzieję na zwycięstwo w secie. Ale jednak tak się nie stało, bo goście mocnym atakiem odpowiedzieli na serwis, kończąc partię 25:23.

Dwa kolejne sety to popis gospodarzy, którzy grali juz wyjściowym składem i nie dali żadnych szans rywalom. Za pomocą silnej zagrywki oraz dobrego bloku MKS MOS Będzin prowadził w każdym secie z przewagą ponad 10 punktów. Nie mała w tym zasługa Mateusza Mędrzyka, który zaliczył osiem asów serwisowych w całym spotkaniu. Również Adam Łapuszyński, który nie dość, że dobrze atakował, to jeszcze prawie sam skończył czwartego seta, serwując bardzo mocno dziesięć razy z rzędu aż do końca partii i całego meczu. Do tego goście popełniali wiele niewymuszonych błędów szczególnie w ataku i na przyjęciu, co ułatwiło będzińskim siatkarzom drogę do zwycięstwa w tym meczu.

Za tydzień siatkarze MKS MOS Będzin rozegrają z mecz przedostatnią drużyną IV grupy – SMS PZPS II Spała.

MKS MOS Będzin – MKS Andrychów 3:1 (25:17, 23:25, 25:14, 25:11)

Składy :

MOS MOS Będzin: D. Miller, B. Dzierżanowski, M. Mędrzyk, J. Chwastek, D. Syguła, A. Łapuszyński, M. Potera (libero) oraz B. Krzyształowicz, J. Biegun, F. Brzeziński

MKS Andrychów: B. Soja, T. Gadzała, J. Guzdek, M. Polak, J. Włodarczyk, M. Tlałka, M. Konkel (libero)