Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Cukier lepszy od Górników

Cukier lepszy od Górników

Górnik Radlin doznał wczoraj bolesnej porażki 0:3 z Cukrownikiem Lublin. W ten sposób, w szóstej kolejce 4 grupy II ligi mężczyzn, zawodnicy z Lublina zdobyli 3 punkty, awansując z 6. na 5. miejsce w tabeli.

Pozycja Radlinian nie uległa zmianie (7 miejsce).

Spotkanie rozpoczyna się dobrą grą radlinian. Jednak już po kilku akcjach, Cukrownik podejmuje wyrównaną walkę i zdobywa przewagę nad rywalem. Dzięki bardzo dobrej zagrywce Mariusza Prudla oraz ataku Andrzeja Śmiatka, Górnicy doprowadzają do remisu 7:7. Następnie toczy się gra, w której raz jedna, raz druga drużyna utrzymuje jednopunktowe prowadzenie nad rywalem. Przy stanie 15:14 dla Górnika, Mariusz Prudel funduje lublinianom asa serwisowego, co przynosi gospodarzom 16 punkt. Zaniepokojony tym faktem trener gości – Janusz Kostrzewa – prosi o czas dla swoich zawodników. Radzi im, aby uspokoili grę. Wkrótce pojawiają się pierwsze efekty. Mało tego, radlinianie zaczynają się gubić i w ten sposób pomagają tylko zawodnikom z Lublina. Dzięki znakomitej zagrywce Łukasza Maziaka, Cukrownik wychodzi na prowadzenie 17:16. W końcówce trener gospodarzy – Marek Przybysz – wykorzystuje obydwie przerwy i wprowadza kilka zmian w ustawieniu swojego zespołu. Nic jednak nie jest już w stanie zatrzymać lublinian. Dobre ataki oraz szczelny blok rywali doprowadza do piłki setowej. 25 punkt zdobywa środkowy Cukrownika: Efektownie „wbijając” piłkę w sam środek pola radlinian kończy tą partię 25:21.

Drugie rozdanie, to wyśmienita gra gości: środkowi prezentują ładne bloki, atakujący straszą swoimi piłkami. Zawodnicy szaleją również na zagrywce- asa serwisowego zdobywa Adam Olejniczek, co przynosi 4 punktowe prowadzenie (9:5). Przy stanie 12:7 Marek Przybysz prosi o przerwę dla swojego zespołu. Martwi się dużą ilością błędów, jakie popełniają jego podopieczni. W rzeczywistości Górnik Radlin jest zupełnie rozbity, brak z ich strony jakiejkolwiek reakcji na znakomite ataki Cukrownika Lublin. W samej końcówce Mariusz Prudel próbuje jeszcze zdobyć kilka punktów dla swojego zespołu. Niestety jest już za późno na walkę. Górnik przegrywa drugi set 17:25.

Ostatnia partia tego spotkania rozpoczęła się dość wyrównanie. Z czasem jednak radlinianie ponownie zaczęli popełniać błędy (dotknięcia siatki, nieudane zagrywki). Goście od razu wykorzystali niedyspozycję Radlina i pokazali kto w tym spotkaniu jest lepszy. Przy stanie 17:21 Górnicy ostatni raz próbowali się podnieść. Dzięki ładnemu atakowi oraz zatrzymaniu lublinian na pojedynczym bloku doprowadzili do wyniku 19:21. Niestety nie przestraszyło to gości, którzy szybko zdobyli kolejne punkty. Przy stanie 21:24, chcąc wybić z uderzenia lublinian, trener gospodarzy poprosił o czas. Podczas, gdy on udzielał swojej ekipie ostatnie wskazówki, Cukrownik już nawet nie skorzystał z tej przerwy. Goście pewni zwycięstwa czekali na ostatnią akcję w tym spotkaniu. Ostatni, 25 punkt ofiarował gościom atakujący Radlina, który myląc się w ataku uderzył w siatkę. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:21 a w całym spotkaniu 3:0 dla Cukrownika Lublin.

Górnik Radlin – Cukrownik Lublin 0:3 (21:25, 17:25, 21:25)

Górnik Radlin: Lip, Prudel, Klos, Śmiatek, Grzegoszczyk, Bednarz, Majenta (libero) oraz Stabla, Gilner, Barteczko, Taterka, Manderla

Cukrownik Lublin: Olejniczek, Jałoza, Kostaniak, Szkutnik, Kamiński, Maziak, Piłat (libero) oraz Chrościcki, Sarul, Stachula, Bagniuk