Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Chemik Police wygrywa w Legionowie

Chemik Police wygrywa w Legionowie

W spotkaniu pomiędzy drużynami BT Polska Legionovia i PSPS Chemik Police, szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść zespół przyjezdny. Klub z Legionowa, odnotował w tym sezonie trzecią porażkę 0:3.

Klub z Legionowa, który miał walczyć o górne miejsca w tabeli rozgrywek I ligi kobiet, odnotował w tym sezonie trzecią porażkę 0:3.

Spotkanie rozpoczęło się od popsutej zagrywki Ewy Kwiatkowskiej . Po dobrych atakach Katarzyny Zaroślińskiej i Dominiki Żółtańskiej , która atakowała to z krótkiej, to z obiegu, Legionovia wypracowała przewagę 7:4. Słabo na boisku prezentowała się Magdalena Tekiel , którą zmieniła Marzena Pietroczuk . Czteropunktowa przewaga gospodyń przemieniła się w jednopunktową stratę, gdy w polu zagrywki zobaczyliśmy Kwiatkowską. Siatkarki Chemika utrudniały dokładne przyjęcie zagrywki swoim rywalkom, stopniowo powiększały swoją przewagę. Przy stanie 17:22 trener Agata Jung poprosiła o czas. Chwilę później as serwisowy Bryczkowskiej i atak ze środka Kwiatkowskiej przypieczętowały zwycięstwo przyjezdnych 18:25.

Druga partia zaczęła się od bardzo wyrównanej gry (2:2, 4:4). Punktowy blok Sylwii Pastuszko przy wyniku 7:4 zmusił trenera Mariusza Bujka do wzięcia przerwy. Na boisku pojawiła się Joanna Kuchczyńska , która zmieniła występującą nie tak dawno w barwach Legionovii Monikę Dąbrowską . Trzy niedokładne przyjęcia Magdy Tekiel utrudniały rozegranie akcji gospodyniom. Mimo to Legionovia wygrywała 15:10. Bardzo dobrze w elemencie odbioru zagrywki i obrony zaprezentowała się libero LTS-u Małgorzata Góralczyk . Po dwóch niedokładnych przyjęciach Tekiel mieliśmy wynik 20:17. Blok Zaroślińskiej i Karoliny Dąbrowskiej na Bryczkowskiej przyniósł 23 punkt Legionovii. Dwa nieskończone ataki Zaroślińskiej przy piłce setowej, oraz błąd przyjęcia Pastuszko, doprowadziły do remisu 24:24. Proste błędy po obu stronach siatki uniemożliwiały wyprowadzenie kontrataku. Set zakończył się po dobrym ataku po prostej Bryczkowskiej, oraz bloku chemika na Zaroślińskiej 31:33.

Na początku trzeciego seta, po asie serwisowym Karoliny Dąbrowskiej zespół BT Polska wygrywał 5:3. Błąd przyjęcia zagrywki Tekiel, czy cztery odbicia po stronie Legionovii dały prowadzenie Policom 8:12. W drużynie LTS-u szansę poprawy gry otrzymała druga rozgrywająca – Anna Kacperska . Z boiska zeszła również Magda Tekiel. Złe przyjęcie Ostrowskiej, jak i błąd podwójnego odbicia doprowadziły do wyrównania wyniku 14:14. Asem serwisowym popisała się Furmanek. Mecz zakończył się wynikiem trzeciej partii 18:25, po punktowym ataku Katarzyny Ostrowskiej i asie serwisowym Kwiatkowskiej.

BT Polska Legionovia – Chemik Police 0:3 (18:25, 31:33, 18:25)

Składy:

Legionovia : Żółtańska, Tekiel, Leszczyńska, Zaroślińska, Pastuszko, Marszałek, Góralczyk (libero) oraz Dąbrowska K., Pietroczuk, Kacperska, Chuchro.

Chemik : Kwiatkowska, Bryczkowska, Bronowicka, Ostrowska, Pazderska, Dąbrowska M., Dołżańska (libero) oraz Kuchczyńska, Furmanek.