Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bielszczanki w nowej hali

Bielszczanki w nowej hali

- Wydaje się większa i... przytulniejsza - mówi o przebudowanej hali Joanna Staniucha-Szczurek, kapitan BKS Aluprof. Zdobywczynie Pucharu Polski wreszcie będą mogły trenować u siebie. Prace nad modernizacją hali dobiegają końca.

Wczoraj, gdy pracownicy na nowo powstałej trybunie montowali krzesełka, siatkarki pojawiły się na parkiecie.

Hala jest piękna – nie kryła zachwytu Milena Sadurek, rozgrywająca BKS. – Jeszcze tu nie grałyśmy meczu, ale nie będziemy miały problemu, by przyzwyczaić się do drugiej trybuny.To inna hala, niż do tej pory. To satysfakcja i dla zawodniczek, i dla nas, i dla kibiców – podkreśla Jacek Skrok, trener siatkarek BKS. – Cieszymy się, że w końcu wrócimy z tej tułaczki – przyznaje Joanna Staniucha-Szczurek.

Budowa nowej trybuny rozpoczęła się w czerwcu. Od tego momentu siatkarki przygotowywały się w różnych miejscach – na zgrupowaniach w Cetniewie i Kielnarowej, w Bielsku w hali BBOSiR, a także w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Do 31 października bielska hala ma być gotowa.

Załatwiamy jeszcze sprawy związane z zezwoleniem z nadzoru budowlanego – wyjaśnia Ryszard Bortliczek, dyrektor klubu. Oficjalna prezentacja obiektu nastąpi 8 listopada w towarzyskim meczu BKS Aluprof z mistrzyniami Polski, Muszynianką Muszyna. Fani siatkówki w Bielsku będą przecierali oczy ze zdumienia, bo po wybudowaniu drugiej trybuny zwiększył się komfort oglądania spotkań, a każdy metr nowej powierzchni został maksymalnie wykorzystany. – Pod trybuną jest sala do treningów, dwie szatnie z natryskami oraz magazyny na sprzęt sportowy – wylicza dyrektor. Modernizacja obiektu pochłonęła około 1,7 mln złotych. Dyrektor podkreśla, że mimo przebudowy pojemność hali nie zwiększy się – siatkarki Aluprof nadal będzie mogło oglądać 1500 widzów.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved