Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Energa Gedania – Centrostal 0:3

PP: Energa Gedania – Centrostal 0:3

- Gra była lepsza niż wynik - ocenił Leszek Milewski inauguracyjny mecz swoich podopiecznych w Pucharze Polski. Energa Gedania przegrała 0:3 na swoim parkiecie z Centrostalem/ Focus Park Bydgoszcz.

Jeszcze dzisiaj, o godzinie 17.00 gdańszczanki przy ul. Kościuszki zagrają z AZS Pronar Zeto Białystok.

Ani razu nie udało się gedanistkom w tym spotkaniu wyjść na prowadzenie. Kilka razy ambitnie odrabiały straty, ale gdy trzeba było „przełamać” rywalki, zawsze zadrżała którejś gedanistce ręka. – Graliśmy dobrze, gdy funkcjowały dwa elementy: przyjęcie zagrywki i zagrywka. Gdy mocno i celnie serwowaliśmy, to pojawiał się od razu dobry blok i gra w obronie. Natomiast właściwe przyjęcie dawało nam większe możliwości w ataku – ocenia trener Milewski.

W pierwszym secie Energa Gedania trzykrotnie doganiała remis (1:1, 2:2, 22:22). Pierwszą przewagę dla bydgoszczanek, dopingowanych przez pięciu, ale głosnych i dobrze zorganizowanych kibiców, zdobyła soczystymi serwisami Iliyana Goczewa. Bułgarska środkowa bloku podciągnęła wynik na 5:2, a potem Centrostal prowadził nawet 10:5 i 20:15. Miejscowe podjęły walkę ponownie, gdy ostrą zagrywką zaczęła rywalki gnębić Ewa Ślusarz, a na siatce brylowała Dominika Kuczyńska. Ta ostatnia okazała się w tym meczu najskuteczniejszą z gedanistek, zdobywając 11 punktów. Gdy Energa Gedania „wyciągnęła” na 22:22, zagrywkę zepsuła Ślusarz. W dwóch kolejnych akcjach było dotknięcie siatki, po jednym z obu stron, a seta ładnym atakiem z drugiej linii zakończyła Karolina Ciaszkiewicz.

W drugim secie bydgoszczanki szybko poprawiły na 13:9, a potem miały nawet przewagę sześciu punktów (21:15). Grę ponownie zakończyła Ciaszkiewicz, która ponownie przebijała się z drugiej linii, ale tym razem zamiast uderzać mocno, przerzuciła subtelnie piłkę nad blokiem, a gedanistki zaspały z asekuracją.

Ostatnia część pojedynku zwiastowała pogrom gospodyń. Przy zagrywce Agnieszki Śrutowskiej przyjezdne uciekły na 5:0. Gdańszczanki zaczęly podejmować ryzyko w zagrywce i ataku, ale to tylko przynosiło niewymuszone błędy. Gdański szkoleniowiec nic nie mógł zrobić, gdyż nie miał żadnej rezerwowej, która mogła wejść do pierwszej linii. Posiłkował się jedynie roszadami w obronie, gdzie były wykorzystywane narzekające na urazy: dzisiejsza jubilatka, Aleksandra Kruk i Marta Szczygielska. Centrostal prowadził nawet 18:6, a Piotr Makowski zdążył wypróbować wszystkie bydgoskie rezerwowe. Z drugiej strony szkoleniowiec Centrostalu cały czas trzymał rękę na pulsie. Przy wyniku 21:14 prosił o przerwę, a przy 23:17 przywrócił do gry podstawową rozgrywającą – Śrutowską. Energa Gedania obroniła trzy piłki meczowe, gdyż z odejścia udanie atakowała Tomsia, a dwoma asami popisała się Anna Sołodkowicz. Jednak za trzecim razem gedanistce zabrakło precyzji i jej nieudany serwis zakończył mecz.

Na pewno zaprezentowaliśmy się poprawnie, a gra była lepsza niż wynik. Pamiętajmy, że Bydgoszcz to ligowa czołówka. Powodów do zachwytu nie było, ale zespół należy pochwalić za ochotę i chęć do walki – podsumował trener Milewski.

Energa Gedania Gdańsk – Centrostal Bydgoszcz 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)

Energa Gedania: Kuczyńska, Reimus, Nuszel, Sołodkowicz, Ślusarz, Tomsia, Siwka (libero) oraz Szczygielska, Kruk.

Centrostal: Liniarska, Ciaszkiewicz, Śrutowska, Szajek, Kuligowska, Goczewa, Leśniewicz (libero) oraz Kowalkowska, Naczk, Wysocka, Łunkiewicz.

W drugim meczu inauguracyjnej serii gier turnieju w Gdańsku o Puchar Polski Nafta Gaz Piła pokonała AZS Zeto Pronar Białystok 3:1 (25:11, 25:17, 21:25, 25:23).

Nafta Gaz Piła – AZS Zeto Pronar Białystok 3:1 (25:11, 25:17, 21:25, 25:23)

Nafta Gaz: Manikowska, Chojnacka, Bednarek, Starzyńska, Strządała, Kosmatka, Kuehn (libero) oraz Rzenno, Wysocka.

AZS: Szeszko, Pluta, Skowrońska, Kosek, Koczorowska, Hendzel, Saad (libero) oraz Sachmacińska, Palczewska, Kalinowska.