Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Październikowe ostatki w ligach zagranicznych

Październikowe ostatki w ligach zagranicznych

Bliski koniec miesiąca, coraz bliższe mistrzostwa świata kobiet, końcowa faza przygotowań do mistrzostw świata mężczyzn – jak widać mamy obraz prawdziwych „październikowych ostatków” w ligach zagranicznych...

Mimo że niektóre mecze odbywać się będą jeszcze do 31 października, to można powiedzieć, że zdecydowanie stoimy przed ostatnim w tym miesiącu ligowym weekendem w Europie.
Belgia

Po dwóch tygodniach przerwy, na parkiety wracają panie, aby rozegrać mecze 4. kolejki ligi belgijskiej. Znakomite na starcie zawodniczki Asterix Kieldrecht, prowadzące po trzech kolejkach w tabeli z kompletem punktów i zaledwie jednym straconym setem, muszą wyjść bardzo skoncentrowane do meczu wyjazdowego z piątym w tabeli Bell’s Temse. To niezła drużyna – mogąca u siebie urwać punkty najlepszym. Koncentracja liderek jest tym bardziej potrzebna, że czyhające za ich plecami zespoły Dauphines Charleroi i Euphony Tongeren, mają w tej kolejce słabych rywali – na ich straty punktowe nie ma co liczyć.

Liga belgijska kobiet – wyniki i tabela

Ubiegło tygodniową, 2. kolejkę zmagań panów w Belgii, zdominował pojedynek „na szczycie”, w którym lider i wicelider tabeli – Knack Roeselare i Noliko Maaseik, wykrwawiły się na wzajem. Pięciosetowy maraton wygrali siatkarze z Maaseik, ale i tak podział punktów spowodował, że w tabeli oba zespoły spadły na miejsca 3-4. Ich „krwawy trud” wykorzystały zespoły Pepe Jeans Asse-Lennik i Schuvoc Halen, wygrywając zgodnie po 3:1 z maruderami z końca tabeli, i wychodząc na dwa pierwsze miejsca. W ten weekend, w 3. kolejce, możemy być świadkami kolejnego „przewrotu”. Liderujące ekipy, Pepe Jeans Asse-Lennik i Schuvoc Halen, grają bowiem mecz „na szczycie”, na parkiecie Schuvoc. Noliko zaś nie powinno mieć problemów z pokonaniem za trzy punkty PNV Kruib-Nieuwk – a wtedy może, jeżeli liderzy podzielą punkty, znowu przewodzić w lidze. Knack Roeselare, na razie nie awansuje w tabeli, bo jego mecz z VC Menen został przełożony na 6 grudnia.

Liga belgijska mężczyzn – wyniki i tabela


Czechy

Po czterech kolejkach czeskiej ligi pań, zgodnie prowadzą praskie zespoły – Slavia i Olymp – oba z kompletem 8 punktów i identycznym stosunkiem setów 12:2. Przed tygodniem Slavii Praga nie sprostał Mittal Ostrawa (3:1), a Olymp Praga rozprawił się gładko w meczu wyjazdowym z Přerov Precheza (3:0). W 5. kolejce przyszedł wreszcie czas na udowodnienie, która ze stołecznych drużyn jest lepsza. Olymp, jako gospodarz, będzie podejmował Slavię, ale to spotkanie odbędzie się dopiero 30 października. Bez względu na wynik tego meczu, pozycje zespołów są niezagrożone. Lokujące się najbliżej za ich plecami, VK KP Brno, jedzie na teren Mittal Ostrawa, i nawet jeżeli wygra, to jedynie zrówna się punktami z drużyną która przegra w meczu na szczycie.

Liga czeska kobiet – wyniki i tabela

W najbliższy weekend panowie w rozgrywkach ligi czeskiej, będą grać jednocześnie 7. i 8. kolejkę spotkań, ale i tak część spotkań znowu przełożono. Nadal bez porażki jest lider – VK DHL Ostrawa. Jednak w tej kolejce czeka go niebezpieczna, wyjazdowa konfrontacja, z 4. w tabeli – Duklą Liberec. Ale ten mecz zobaczymy dopiero 5 grudnia. W jednym z dwóch już rozegranych spotkań 8. kolejki, wicelider – Jihostroj Česke Budějovice, nadspodziewanie łatwo poległ, w trzech setach, na parkiecie 3. drużyny w tabeli – VK Opava.

Liga czeska mężczyzn – wyniki i tabela


Francja

Pełną, 8. kolejkę spotkań, zagrali wczoraj (27 października) panowie. W tabeli, z 22 punktami, przewodzi Mistrz Francji, Paris Volley. Stołeczni siatkarze ciągle, jako jedyni w lidze, są niepokonani. Jednak, podobnie jak w pięciosetowym meczu ze Stade Poitevin dwie kolejki wcześniej, także wczoraj, sensacyjnie wygrali tylko 3:2 w wyjazdowym meczu z 10. drużyną tabeli – Toulouse Toac-Tuc Volley-Ballz. Bardzo łatwe zwycięstwo 3:0 na wyjeździe, z 3. drużyną w tabeli – Beauvais Osie, zaliczył wicelider – AS Cannes. W tej sytuacji, coraz widoczniejsza robi się przepaść między dwójką liderujących drużyn, a pozostałymi uczestnikami rozgrywek. Nieobliczalną drużyną jest Stade Poitevin. Niedawno zespół ten, jako pierwszy w tym sezonie, „urwał” jeden punkt mistrzowskiej drużynie – Paris Volley. Jeszcze wcześniej, goryczy porażki z tą drużyną doznał aktualny wicelider – AS Cannes. Wczoraj natomiast, zamiast zgarnąć pewne trzy punkty, wyjść na 3. miejsce w tabeli i myśleć o nawiązaniu kontaktu z dwójką liderów, zawodnicy Stade przegrali na własnym parkiecie 1:3 z 11. zespołem ligi – St-Brieuc Côtes d’Armor VB

Liga francuska mężczyzn – wyniki i tabela


Hiszpania

Coraz bardziej „polsko” nam się robi w lidze hiszpańskiej pań. Grupo 2002 Murcia, w którum już w sobotę zobaczymy w akcji Małgorzatę Glinkę i Agatę Mróz, lideruje rozgrywkom z kompletem 8 punktów i bez straty seta. Komplet punktów mają też wicelider – C.V. Albacete i trzeci zespół w tabeli – Spar Tenerife Marichal. Przed tygodniem, w 4. kolejce, wszystkie trzy prowadzące w tabeli zespoły, miały słabych przeciwników, więc zwycięstwa w trzech setach przyszły im łatwo. Po tym weekendzie, po rozegraniu meczów 5. kolejki, nie będzie już trzech niepokonanych drużyn. Będą raczej dwie. Trudno bowiem przypuszczać, że wicelider – Albacete, straci punkt w meczu z zamykającym tabelę – Voley Murcia. Z pewnością natomiast pierwszą porażkę zanotuje albo lider – Grupo 2002 Murcia, albo trzecia drużyna Spar Tenerife Marichal, gdyż dojdzie do spotkania bezpośredniego między tymi zespołami. Gospodarzem meczu jest drużyna z Tenerife i chyba jej będzie trochę łatwiej zachować pełną pulę ligowych punktów.

Liga hiszpańska kobiet – wyniki i tabela

Analogicznie, 5. pełną kolejkę zagrają w Hiszpanii także panowie. Przed tygodniem przewidywaliśmy, że w 4. kolejce spotkań, prowadząca bez porażki Unicaja Arukasur nie straci punktów z Vecindario. Tak też się stało – lider wygrał pewnie 3:0. Radziliśmy też, aby będący także bez porażki wicelider – Numancia Voleibol, bardzo uważnie grał w wyjazdowym meczu z 6. drużyną tabeli, zawsze niebezpieczną Arona Playa. Wicelider chyba jednak zlekceważył nieco rywala i został skarcony – przegrywając 2:3. W tej kolejce, Unicaja Arukasur bez trudu powinna obronić fotel lidera i nadal zostać drużyną bez porażki, bo jedzie do ostatniego w tabeli – Volley Lleida. Podrażniony zespół Numancia Voleibol, który po porażce przed tygodniem spadł na 4. miejsce w tabeli, wcale nie będzie miał łatwego zadania w odrobieniu strat z poprzedniej rundy. Co prawda, Numancia gra u siebie, ale za to przeciw niej wyjdzie znakomicie radzący sobie na starcie ligi – 2. w tabeli, Drac Palma CV Pórtoll. Emocji powinno być sporo…

Liga hiszpańska mężczyzn – wyniki i tabela


Europa Środkowa (MEVZA)

Wczoraj rozegrano na Węgrzech pierwszy z meczów przewidzianej na ten weekend, 7. kolejki ligi środkowoeuropejskiej (MEVZA). W dodatku był to mecz lidera – słoweńskiego OK Maribor, z naciskającą na czołowe pozycje, węgierską Kometą Kaposvar. Węgrzy wykorzystali atut gospodarza i wygrali 3:1. Dla nich był to niezwykle istotny mecz. Liczą oni na odegranie poważniejszej roli w tegorocznych rozgrywkach, a przed tygodniem gładko, 0:3, ulegli austriackiemu Aon hotVolleys Wiedeń. Teraz musieli więc pokonać lidera, aby utrzymać kontakt z czołówką… i udało się. W międzyczasie, 23 października, w rozegranym awansem meczu 9. kolejki (z 11 listopada), austriacki Hypo Tirol pokonał, po tie-breaku, rodaków z Aon hotVolleys Wiedeń, włączając się do walki o czołowe miejsca w tabeli. Oba austriackie zespoły mają w dzisiejszych meczach słabszych rywali, a to oznacza, że mogą wspólnie wyjść na pierwsze dwa miejsca w tabeli.

Liga MEVZA mężczyzn – wyniki i tabela


Niemcy

Kompletną, 8. kolejkę spotkań, rozegrają panowie w lidze niemieckiej. Ubiegłoroczny mistrz Niemiec, VfB Friedrichshafen, zagrał do tej pory sześć meczów i prowadzi w tabeli bez straty punktów. Przed tygodniem mistrz odprawił, w 7. kolejce, depczących mu po piętach zawodników TSV Unterhaching, w trzech setach. Tyle samo setów potrzebował drugi zespół, który nie poniósł jeszcze porażki – evivo Düren, aby udowodnić wyższość nad Eschenbacher Eltmann, zespołem Michała Peciakowskiego. Dziś, choć są wskazywani jako faworyci, obu drużynom bez porażki może być ciężko zachować czyste konto. Lider – VfB Friedrichshafen, zagra bowiem z zajmującym 3. miejsce Bayerem Wuppertal, a wicelider – evivo Düren, gra z 4. w tabeli, podrażnionym sromotną porażką przez lidera przed tygodniem – TSV Unterhaching.

Liga niemiecka mężczyzn – wyniki i tabela


Słowacja

Panie w Słowacji zagrają jutro kompletną 7. kolejkę ligowych spotkań. Rewelacyjne liderki – VTC Pezinok, już nie są bez porażki. W 5. kolejce przegrały 0:3 z coraz lepiej grającymi siatkarkami Doprastav Bratysława, które po wygraniu w 6. kolejce z zamykającym tabelę zespołem MŠK Žiar nad Hronom, zajęły fotel wiceliderek. VTC Pezinok broniły się dzielnie, aby zostać na fotelu liderek, i w 6. kolejce, po dramatycznej, wyrównanej walce, pokonały niebezpieczną Žilinę 3:0. Będące jeszcze przed tygodniem wiceliderkami zawodniczki z Nitry, nie miały udanego minionego tygodnia. Najpierw, w 5. kolejce, przegrały 0:3 ze Žiliną. Natomiast po sensacyjnej porażce u siebie, w 6. kolejce, 2:3 ze słabą Slávią Koszyce, wypadły poza pierwszą trójkę w tabeli. Pezinok i Doprastav, nie powinny mieć w 7. kolejce problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Natomiast dalej poważne problemy może mieć poniewierana ostatnio Nitra, którą czeka trudny, wyjazdowy mecz z 3. w tabeli Slávią Bratysława

Liga słowacka kobiet – wyniki i tabela

Analogicznie do pań, pełną 7. kolejkę rozegrają na Słowacji także panowie. Rewelacyjnie nadal spisuje się niepokonana do tej pory Citofarma Nové Mesto. W 5. kolejce odprawiła 3:0 wtedy też jeszcze niepokonany VK Prešov. W 6. kolejce zaś rozwiała wszelkie wątpliwości, gromiąc 3:0 drużynę z 3. miejsca w tabeli – Lokomotívę Zvolen. Ta ostatnia drużyna, dzięki pokonaniu w 5. kolejce groźnego zespołu, Strojár Malacky, ciągle ma kontakt z czołówką tabeli. Najciekawiej z meczów 7. kolejki, zapowiadają się dwa spotkania jakie między sobą zagrają drużyny zajmujące cztery czołowe miejsca w tabeli. Lider – Citofarma Nové Mesto, jedzie do 4. w tabeli Ekonóma SPU Nitra. Ostro też powinny walczyć wicelider – VK Prešov z 3. w tabeli – pełniącą obowiązki gospodarza – Lokomotívą Zvolen.

Liga słowacka mężczyzn – wyniki i tabela

źródło: inf. własna, Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved