Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Niemcy przed meczami z Polską

Niemcy przed meczami z Polską

Od kilku dni w ośrodku przygotowań w Heidelbergu trwa zgrupowanie siatkarzy Niemiec przed MŚ w Japonii. Podopiecznych trenera Steliana Moculescu czeka jeszcze konfrontacja z reprezentantami Polski.

Podczas zgrupowania trener Moculescu duży nacisk kładzie się na trening techniczno-taktyczny. – W tej materii jest jeszcze wiele elementów do skoordynowania – twierdzi szkoleniowiec ekipy niemieckiej i dodaje, że bardzo ważne w tym aspekcie będą spotkania z reprezentacją Polski. – Podczas tych spotkań musimy zweryfikować to wszystko, nad czym pracowaliśmy na zgrupowaniu i nad czym musimy jeszcze popracować.

29 i 31 października w Darmstadt i Wuppertal zespół Niemiec rozegra spotkania kontrolne z reprezentantami Polski.Polska jest silnym przeciwnikiem i konfrontacja z nimi da nam wyobrażenie tego, na jakim etapie przygotowań obecnie się znajdujemy, po niespełna jednym tygodniu treningów – mówi trener kadry Niemiec.

Sam wynik od dwóch spotkań przeciwko reprezentacji Polski ma wg Moculescu niewielkie znaczenie. Istotniejsza od tego będzie konfrontacja trenerskich koncepcji zespołów.

W ośrodku szkoleniowym w Heidelbergu obecnie znajduje się 13 zawodników. Decyzja nad ostatecznym składem dwunastki jeszcze nie zapadła, poznamy już dopiero przed wyjazdem kadry na turniej towarzyski do Paryża (3-5 listopada).

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved