Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Sparing Polek wygrany 5:0

MŚ: Sparing Polek wygrany 5:0

Polki, które odliczają już godziny do rozpoczęcia mistrzostw świata, rozegrały w Nagaoce ostatni sparing przed mundialem. Ich przeciwniczkami były reprezentantki prowincji Niigata. Spotkanie wygrały polskie siatkarki aż 5:0.

Ten nietypowy wynik spowodowany był chęcią rozegrania jak największej liczby setów przez ekipę polską.

Na parkiecie pojawiły się wszystkie podopieczne trenerów Kłosa i Kardasa. W pierwszej szóstce wyszły: Katarzyna Skowrońska–Dolata, Izabela Bełcik, Joanna Mirek, Maria Liktoras, Kamila Frątczak, Natalia Bamber oraz na libero Mariola Zenik.Po drugim secie na pozycji libero pojawiła się Paulina Maj. Poza tym zagrały: Anna Podolec, Dorota Ściurka, Sylwia Pycia, Milena Rosner, Katarzyna Skorupa.

Po raz pierwszy od październikowego turnieju kwalifikacyjnego do Grand Prix w Warnie przy siatce pojawiła się Milena Rosner. – Atakuję na razie na 70 proc. Boli mnie jeszcze bark, ale z każdym dniem będę dodawała więcej mocy do zbić piłki – tłumaczy skrzydłowa reprezentacji.

Nie widać za to śladów przebytych zabiegów u Marii Liktoras i Katarzyny Skowrońskiej. – Staw skokowy Kaśki i kolano Maszy pracują już na pełnych obciążeniach – uspokaja doktor Maciej Jędrasik.

Każdy dzień Złotek wygląda podobnie. Godzina 8 – śniadanie. 9.30 – poranny, półtoragodzinny trening. Powrót do hotelu, lunch, krótki odpoczynek, a później znów do hali, tym razem na dwie godzinny.

Jest trochę ciasno, bo każdy chce mieć zajęcia w dogodnej dla siebie porze, ale nasz drugi trening musi zaczynać się o 14.30, bo o tej porze gramy pierwsze cztery mecze na mistrzostwach – mówi selekcjoner Ireneusz Kłos.

Codziennie Polki ćwiczą jeden element. Na zmianę – przyjęcie i blok. Była też gra wewnętrzna. Sędziował Adam Malik, który nieustannie wzbogaca bank informacji o naszych rywalkach. – Na dziś praktycznie nic nie wiemy o Kenijkach – martwi się Malik. – Ale mamy już pełną wiedzę o pozostałych zespołach. Za chwilę będziemy wspólnie oglądać na wideo zespół Korei. To nasz drugi w kolejności przeciwnik.

W niedzielę nasza drużyna przenosi się do Tokio, by we wtorek rozegrać pierwszy mecz w mistrzostwach świata z Kenią.

Polska – Prowincja Nigata 5:0 (25:14; 25:13; 25:14; 25:10; 15:6)

źródło: gazeta.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved