Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Lider niepokonany

Lider niepokonany

W spotkaniu szóstej kolejki pierwszej grupy drugiej ligi kobiet, pomiędzy liderem, Budowlanymi Toruń, a piątą w tabeli, Naftą-Gaz II Piła, wiele nie brakowało do sporej niespodzianki.

Pierwszy set, rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. „Nafciarki” skutecznie kończyły akcje ze skrzydeł. Z kolei torunianki zaskakiwały szeroką gamą zagrań ze środka siatki. Szczególnie skuteczna była w tym elemencie Marta Laskowska. Dopiero przy stanie 19:17 dla przyjezdnych, zaczęła powiększać się ich przewaga, którą zdołały utrzymać do końca partii. Rozstrzygając seta na swoją korzyść wynikiem 25:19.

Druga partia, od początku przebiegał pod dyktando Budowlanych grających dokładną, szybką i urozmaiconą siatkówkę. Świetnie spisywała się wystawiająca Małgorzata Kowalska. Jednak dobra passa trwała tylko do stanu 15:13. Potem pilanki zaczęły punktować. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Natalia Krawulska, której atomowe ataki i zagrywki przyczyniły się do wygranej „Nafciarek” 25:19.

Trzeci set spotkania nie okazał się kontynuacją dobrej gry gospodyń. Miały one problem z przyjęciem zagrywek, a w konsekwencji słabo grały na siatce i gładko przegrały partię do 14.

Nie podcięło to jednak skrzydeł pilskim siatkarkom w następnej partii. Mimo młodego wieku zespół grał bardzo dojrzale. Widać to było szczególnie w grze na siatce. Dobrze na środku spisywała się Katarzyna Graczyk, z lewego skrzydła Marta Wellna. Torunianki nadal grały bardzo dobrze, a ich gra w obronie robiła ogromne wrażenie. Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie zakończyła się wygraną Nafty, do 23.

Tie–break nie przyniósł spodziewanych emocji. Przyjezdne od początku odskoczyły i konsekwentnie powiększały swą przewagę. Set zakończył się ich wygraną 15:7 i w całym spotkaniu 3:2. Z pewnością ta wygrana umocniła torunianki na pozycji lidera tej grupy drugiej ligi.

Nafta Gaz II PiłaBudowlani Toruń 2:3

(19:25, 25:19, 14:25, 25:23, 7:15)