Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Historyczne zwycięstwo Politechniki Warszawa

Historyczne zwycięstwo Politechniki Warszawa

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska po raz pierwszy w historii pokonała Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa. W ubiegłym sezonie mecze tych drużyn były bardzo wyrównane, ale zawsze z pomyślnym finałem dla Częstochowy.

Tym jedynym razem górą okazała się drużyna warszawska.

Godnym podkreślenia jest także niecodzienny skład drużyny spod znaku największego dewelopera w Polsce. Trener Felczak jest zmuszony eksperymentować w kadrze, gdyż boryka się z brakiem dwóch podstawowych przyjmujących. Wyrastający na gwiazdę Mark Siebeck już dawno wyjechał do Niemiec na zgrupowanie reprezentacji, która przygotowuje się na listopadowe Mistrzostwa Świata w Japonii. Drugi podstawowy przyjmujący, kapitan warszawskiego zespołu – Piotr Szulc nie jest w stanie grać z urazem, którego nabawił się w połowie października podczas pierwszego meczu z PZU AZS Olsztyn.Na miejscu tych zawodników trener postanowił wesprzeć się m.in. drugim trenerem, Marcinem Drabkowskim. Fenomen Drabkowskiego polega na jego uniwersalności. W poprzednim sezonie był w kadrze graczem uniwersalnym, w większości spotkań grał jako rozgrywający. Po spotkaniach z Jadarem Radom oraz Wkręt-Metem AZS Częstochową okazuje się, że jego forma jest nadal wysoka, a pojęcie uniwersalności nabrało nowego wymiaru. Drabkowski, to istny ulubieniec publiczności przy tym człowiek – instytucja: II trener, rozgrywający, atakujący, przyjmujący. Nie ma chyba drugiego takiego zawodnika w PLS.

Na miejscu drugiego przyjmującego pojawiał się najczęściej Tomasz Drzyzga. To waleczny, jeszcze młody zawodnik, z ogromną wolą walki na boisku. W ostatnim meczu trener postanowił, że na pozycji przyjmującego pojawi się nominalny libero zespołu Radek Maciejewicz. Okazało się, że na tej pozycji Radek radzi sobie bardzo dobrze. Pokazał się z dobrej strony, szczególnie w elemencie zagrywki.

Naprzeciwko składu „Inżynierów” trener Brokking wystawił swoją najsilniejszą „szóstkę”. Trzeba przypomnieć, że drużyna Częstochowy postanowiła nie korzystać z pucharowego przywileju i rozgrywa swoje mecze w najsilniejszym składem. Brak jedynie Piotra Gacka, który przygotowuje się z kadrą narodową jako pierwszy libero.

Komentarz Trenera Krzysztofa Felczaka:

W piątkowym, przegranym meczu graliśmy zmiennie – zdobywaliśmy punkty falami, gra się nie układała do końca po naszej myśli. Nie byliśmy jednak na tyle skuteczni żeby zagrozić Częstochowie. Nie potrafiliśmy odrzucić ich od siatki zagrywką. Dziś zagraliśmy inaczej, odważniej. Po pierwszym secie wygranym przez Częstochowę chłopcy bardzo zmobilizowali się wewnętrznie. Właśnie po pierwszym secie nastąpił przełom, zaczęliśmy grać jak równy z równym. Ostrym serwisem próbowaliśmy odrzucić przeciwnika od siatki. Bardzo dobrze w tym elemencie prezentował się Radek Maciejewicz – zagrał w pierwszej szóstce na przyjęciu. Były takie sytuacje, że po jego zagrywkach Częstochowa traciła punkty seriami. Było wiele długich akcji, które udało nam się wygrywać. Z zachwytem można było popatrzeć na grę obronną naszej drużyny. Świetne spotkanie rozegrał Radek Rybak. Prezentował ogromną wręcz skuteczność w ataku. Stopniowo inni zawodnicy dokładali cegiełki do sukcesu. Trzeba dostrzec niesamowite zaangażowanie chłopaków i dużą wolę zwycięstwa. Drabkowski zagrał bardzo dobre spotkanie, Chudik także na swoim wysokim poziomie. Dobrze zaprezentowali się środkowi walczący z atakami przeciwnika. Młody Wojtaszek, który podbijał wiele piłek, z każdym spotkaniem prezentuje się coraz lepiej. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że gościliśmy u renomowanego rywala. Graliśmy ambitnie i logicznie, liczyliśmy na udany występ i udało się – przyszło zwycięstwo, jesteśmy zadowoleni.

Piątek, 27.10.2006, godzina 19:00, Częstochowa:

Wkręt-Met Domex AZS CzęstochowaJ.W. C. AZS Politechnika Warszawska 3:1

(30-32, 25-19, 25-20, 25-19)

AZS Politechnika: Chudik, Rybak, Drabkowski, Drzyzga, Kowalczyk, Jurkiewicz, Wojtaszek (L) oraz Łomacz, Malicki, Maciejewicz, Wieczorek

AZS Częstochowa: Woicki, Billings, Gierczyński, Wika, Eatherton, Szczerbaniuk, Salmon (L) oraz Stelmach, Patucha.


Sobota, 28.10.2006, godzina 17:00, Częstochowa:

Wkręt-Met Domex AZS CzęstochowaJ.W. C. AZS Politechnika Warszawska 1:3

(25-17, 17-25, 22-25, 22-25)

AZS Politechnika: Chudik, Rybak, Drabkowski, Maciejewicz, Kowalczyk, Jurkiewicz, Wojtaszek (L) oraz Malicki, Drzyzga

AZS Częstochowa Woicki, Billings, Gierczyński, Wika, Eatherton, Szczerbaniuk, Salmon (L) oraz Stelmach, Patucha, Gawryszewski, Żuk

Zobacz także

Puchar Polski – Wyniki i tabela grupy drugiej

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved