Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Energetyk zgasił Płomień

Energetyk zgasił Płomień

Pięciu odsłon potrzebowała drużyna MCKiS-u Energetyk Jaworzno, aby pokonać Płomień SSA Sosnowiec w 4. kolejce I ligi mężczyzn. Najbardziej emocjonujący był drugi set meczu.

Początek spotkania to bardzo wyrównana walka. Trzy punkty zdobyte z zagrywki przez Pawła Pietrykę oraz Krzysztofa Szopę oraz błędy po stronie Płomienia doprowadziły do stanu 9:5. Wtedy skutecznym atakiem popisał się Marcin Grygiel, a zaraz potem dał o sobie znać sosnowiecki blok. Nie przestraszyło to jednak podopiecznych trenera Błaszczaka. W ataku doskonale spisywali się Kacper Bielicki i Maciej Rzędzicki, dzięki czemu przewaga Energetyka systematycznie się zwiększała. Najwięcej emocji wzbudziła środkowa faza seta. Sosnowiczanie bliscy byli zdobycia punktu po najdłuższej w tym secie wymianie, jednak i tym razem lepszy okazał się zespół gospodarzy. Ich skuteczność zarówno w zagrywce, jak i w ataku siała spustoszenie w szeregach „Kazików. Nie pomogły nawet okrzyki sosnowieckiego klubu kibica, który dzielnie dopingował swoich ulubieńców. Set zakończył atakiem z lewego skrzydła Marek Nowak.

Drugi set to ciągła walka „punkt za punkt”, w której lepszy okazał się Płomień.Pomimo, że trzypunktową przewagę zdobył już na początku seta (5:8 po autowym ataku gospodarzy), to jednak zawodnicy Energetyka zniwelowali ją już po drugiej przerwie technicznej, doprowadzając do stanu 16:16. Autowy atak prawie niezawodnego dzisiaj Krzysztofa Szopy oraz skuteczny podwójny blok w wykonaniu Grzegorza Kosoka i Tomasza Tomczyka pozwoliły odskoczyć sąsiadom z Sosnowca na kolejne 2 punkty. Ta dwupunktowa przewaga utrzymywała się aż do końcówki tej partii, kiedy to piłki setowej nie wykorzystali zawodnicy Płomienia. As serwisowy Przemysława Golca i autowy atak Kuby Łomacza pozwoliły kibicom „Energetycznych” cieszyć się piłką setową. Niedługo jednak, gdyż to ostatecznie sosnowiczanie okazali się lepsi, wygrywając drugą odsłonę 26:28.

W trzeciej partii znowu lepsi okazali się gospodarze. Skuteczne bloki na Tomaszu Tomczyku, as serwisowy Kacpra Bielickiego– i 9:7 dla Jaworzna. Przy stanie 18:16 doszło do zmiany rozgrywającego po sosnowieckiej stronie boiska. Grającego do tej pory Łukasza Jurkojcia zastąpił Robert Kiwior. Nie przyniosło to jednak spodziewanego efektu i po kolejnych skutecznych atakach, zawodnicy trenera Błaszczaka odskoczyli na kolejne 2 punkty. Na boisko powrócił Marcin Grygiel. Jednak i on miał okazję poczuć skuteczny blok Jaworzna, który zakończył całego seta wynikiem 25:21.

Czwarty set zaczął się szczęśliwie dla Płomienia SSA. Podopieczni trenera Zawieracza już na początku zdobyli jednopunktową przewagę, którą udało im się utrzymać do stany 12:12. Wtedy to po raz kolejny dał o sobie znać Kacper Bielicki i gra zaczęła toczyć się „punkt za punkt”. Skuteczny trójblok Sosnowca, atak Kuby Łomacza, czy wreszcie kilka błędów po stronie Jaworzna przywróciły sosnowieckim kibicom wiarę w zwycięstwo. Doskonale spisywali się również Rafał Legień oraz Marcin Kudłacik, którym dwukrotnie udało się zatrzymać ataki Energetyka. Ostatecznie grę w tej partii zakończyli gospodarze, posyłając daleko w aut swój kontratak (19:25).

Początek piątej odsłony to ponowne prowadzenie ekipy z Sosnowca. Niezawodny Kuba Łomacz pozwolił osiągnąć „Kazikom” trzypunktową przewagę. Jednak od stanu 1:4 to gospodarze przejęli inicjatywę i pierwsza przerwa techniczna to już ich dwupunktowe prowadzenie. Mimo kolejnych starań Łomacza i błędów Jaworzna, nie udało się już Płomieniowi objąć prowadzenia. Tie- break zakończył się wynikiem 15:13, a cały mecz zwycięstwem 3:2 drużyny MCKiS Energetyk Jaworzno.

Energetyk JaworznoPłomień Sosnowiec 3:2 (25:18, 26:28, 25:21, 19:25, 15:13)

Składy

MCKiS: Szopa, Rzędzicki, Pietryka, Bielicki, Szkrzypiński, Golec, Jaszewski- libero oraz Tepling

Płomień SSA: Grygiel, Kosok, Łomacz, Kiwior, Szulik, Jurkoić, Stańczak- libero oraz Kudłacik, Kiwior, Tomczyk