Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wkręt-Met z Politechniką o awans do finału

Wkręt-Met z Politechniką o awans do finału

Dwanaście ekip walczy nadal o awans do finału Pucharu Polski. Wkręt-Met w piątek o godz. 19 i w sobotę o 17 gra z warszawską Politechniką. Powinno być ciekawie z kilku powodów...

Po pierwsze, mają sporą stawkę (awans do finału PP). Po drugie, będą ostatnim sprawdzianem częstochowskiej drużyny przed wyjazdem dwójki Amerykanów na zgrupowanie kadry przed mistrzostwami świata w Japonii. Phill Eatherton i Riley Salmon opuszczą drużynę 2 listopada i podobnie jak Gacek wrócą dopiero na początku grudnia. W ostatnich grupowych meczach PP Wkręt-Met będzie więc musiał sobie radzić w mocno okrojonym składzie. Dlatego już teraz powinien rozstrzygnąć sprawę awansu do finału.

Nie ulega wątpliwości, że z Politechniką dobrze by było wygrać dwa razy – mówi wiceprezes AZS SSA, Konrad Pakosz. – Dotychczas zasada była taka, że w pierwszych meczach radziliśmy sobie gorzej, co miało związek z intensywnymi treningami. W rewanżach było już zdecydowanie lepiej. Dlatego o sobotę jestem spokojny, ale liczę, że wygramy również w piątek.Wiceprezes Pakosz prosi jednak, aby nie przywiązywać zbyt dużej wagi do wyników pucharowych meczów. – To, czy teraz wygrywamy 3:0, czy 3:2, nie ma aż tak dużego znaczenia – dodaje. – Co tak naprawdę jesteśmy warci, okaże się w styczniu. W krótkim czasie rozegramy wtedy dwa mecze pucharowe z Modeną oraz zmierzymy się w lidze ze Skrą Bełchatów, Olsztynem i Jastrzębiem. Wtedy musimy być w optymalnej formie. Teraz zespół ciężko pracuje, aby tak się stało.

Warszawska Politechnika będzie wymagającym rywalem dla siatkarzy z Częstochowy. To znacznie silniejszy zespół niż w poprzednim sezonie. Trener Krzysztof Felczak ma w kadrze m.in. Niemca Marka Siebecka (przyszedł z PZU AZS-u Olsztyn), Słowaka Pavla Chudika (Gwardia Wrocław) i Wojciecha Jurkiewicza (Wkręt-Met). W pucharze rywale częstochowian wygrali dwa razy w Olsztynie, ale we wtorek niespodziewanie ulegli u siebie Jadarowi Radom. Przed spotkaniami w hali Polonia mają dwa punkty straty do Wkręt-Metu i chcąc powalczyć o pierwsze miejsce, muszą postarać się o niespodzianki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved