Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Raul Lozano: Dziękujemy wam za wiarę

Raul Lozano: Dziękujemy wam za wiarę

Takimi słowami pożegnał się w polskimi kibicami trener Raul Lozano, który po ostatnim meczu z Kubańczykami w Spodku, przejął mikrofon, aby osobiście podziękować publiczności za wspaniały doping. Lozano dodał również, że drużyna jedzie do Japonii dać z siebie wszystko.

Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy nas tu wspierali, ponieważ nie był to dość dobry termin, a jednak tu jesteście. – rozpoczął przemówienie do 8 tyś. kibiców, Raul Lozano. – Kochacie reprezentację, bo tak naprawdę to jest Wasza reprezentacja, a nie nasza. Ze swojej strony chcielibyśmy podziękować za Waszą wiarę. Jedziemy do Japonii, by dać z siebie wszystko. Serce mi mówi, iż ten ostatni punkt będzie zawsze dla nas zwycięski.

Dziesięć minut po zakończeniu spotkania odbyła się konferencja prasowa, na której obydwaj trenerzy oraz kapitanowie zespołów podsumowali sparingowe spotkania z reprezentacją Kuby.Roberto Garcia Garcia: Na początku chciałbym pogratulować polskiej reprezentacji wygranej. Dla moich zawodników była to przyjemność grać z Waszą reprezentacją. Tak naprawdę to jest dopiero początek, za niedługo zaczną się normalne mecze, był to dla nas dobry przedwstęp do tego co ma być. Mieliśmy szanse sprawdzić nasze przygotowanie fizyczne, a także techniczne. Chcielibyśmy także podziękować polskiej federacji, z którą się przyjaźnimy za zaproszenie, a także za wspaniałe przyjęcie. Na koniec chciałbym życzyć polskiej reprezentacji powodzenia i dużo szczęścia na zbliżających się mistrzostwach świata.

Pavel Pimienta: Zgadzam się ze słowami trenera, gdyż tego typu spotkania towarzyskie są bardzo dobrym przygotowaniem do zbliżających się zawodów. Zagraliśmy dwa spotkania i z naszego punktu widzenia wypadły one nieźle, zagraliśmy dobrze. Teraz jedziemy do Bułgarii, gdzie rozegramy kolejne dwa spotkania, po to by w jak najlepszej formie pojechać do Japonii.

Raul Lozano: Dwunastka, która poleci do Japonii na MŚ to ta dwunastka, która była dziś wpisana do protokołu meczowego. Wybór ten był wynikiem wielu rozmów z trenerem Świderkiem i podjęliśmy właśnie taką a nie inną decyzje. Jesteśmy przekonani, że w tej chwili jest to najlepszy zespół, który może reprezentować Polskę. Drugą ważną sprawą jest to, że gdy podejmuję tego typu decyzje, to nie chcę się nigdy z nich tłumaczyć, ponieważ prawda jest taka, iż to ja biorę za nie odpowiedzialność. Taki wybór nie jest spowodowany, np. względami dyscyplinarnymi, ale tylko i wyłącznie formą jaką prezentowali poszczególni zawodnicy. Ponadto wszyscy zawodnicy włożyli wiele wysiłku w to by pojechać na mistrzostwa. Podsumowując spotkania z Kubą, zagraliśmy je na bardzo wysokim poziomie. Być może w Kędzierzynie lepiej funkcjonował blok, a dzisiaj zagrywka i w końcówkach setów obrona była lepsza. Graliśmy bardzo spokojnie. Dałem zagrać wszystkim zawodnikom w mniejszym czym większym stopniu, którzy pokazali, iż są w dobrej formie i grają na wysokim poziomie. Brakuje nam jeszcze 4 spotkań do rozpoczęcia MŚ, dwóch w Niemczech oraz z Kubą i Brazylią już w Japonii. Bardzo ciężko jest grać przeciwko Kubańczykom, którzy atakują na bardzo wysokim zasięgu, dlatego jestem zadowolony, iż wygraliśmy w sposób zdecydowanych spotkania z takim przeciwnikiem.

Piotr Gruszka: Trener w zasadzie powiedział już tutaj wszystko co było do powiedzenia. Odnośnie dwunastki na mistrzostwa świata, ja nie miałem wpływu na jej wybór, gdyż trener jest tutaj szefem i do niego należy podejmowanie decyzji, a my jesteśmy tylko zawodnikami. Chciałbym podkreślić, że każdy zawodnik z tej 20, walczył o to, by pojechać na MŚ.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved