Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Wkręt-Met Domex bliżej finału

PP: Wkręt-Met Domex bliżej finału

Po interesującym meczu Wkręt-Met Domex pokonał w piątek w Pucharze Polski warszawską Politechnikę 3:1. Rewanż w hali Polonia w sobotę o godz. 17. Stawką akademickich derby było pierwsze miejsce w 2. grupie PP.

Częstochowianie potrzebowali jednego zwycięstwa, aby je utrzymać. Goście, chcąc zrównać się z naszą drużyną i myśleć o awansie, musieli wygrać dwa razy. W piątek, choć zagrali bez reprezentanta Niemiec Marka Siebecka (jest na zgrupowaniu kadry), walczyli bardzo twardo. Zwłaszcza w pierwszym secie, w którym przeważali od początku i dopiero w końcówce pozwolili się dogonić drużynie Wkręt-Metu. W ich szeregach podobali się niski, ale bardzo szybki i skoczny skrzydłowy Marcin Drabkowski oraz Radosław Rybak. Politechnika ogólnie dobrze prezentowała się w ataku. Nasza drużyna grała nierówno, ale w drugiej części partii potrafiła zaimponować dobrą zagrywką i skutecznym blokiem. Gracze Arie Brokkinga nie wykorzystali jednak sześciu setboli. W decydującym momencie popełnili trzy proste błędy i przegrali 28:30.

Trzy kolejne sety toczyły się pod dyktando częstochowian. Owszem, rywale próbowali walczyć, ale zabrakło im atutów, aby sprawić niespodziankę.

Wkręt-Met AZS – Politechnika 3:1 (30:32, 25:19, 25:20, 25:19)

Wkręt Met: Woicki, Wika, Eatherton, Billings, Gierczyński, Szczerbaniuk, Salmon (libero) – Stelmach, Patucha.

J.W. Construction AZS Politechnika: Chudik, Drabkowski, Jurkiewicz, Rybak, Drzyzga, Kowalczyk, Wojtaszek (libero) – Malicki, Łomacz, Maciejewicz, Wieczorek