Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Po raz trzeci gorycz porażki Asi Kaczor

Po raz trzeci gorycz porażki Asi Kaczor

„Kobiety Trojańskie” z Asią Kaczor w składzie, przegrały trzeci w tym sezonie mecz w ramach Konferencji Pacyfiku (PAC-10). Spotkanie, które rozegrano w czwartek, w Seattle, wygrała 3:1 drużyna Washington Huskies.

Gra „Kobiet Trojańskich” spoczywała tym razem głównie na barkach Diane Copenhagen, która zdobyła 20 punktów. Jessica Gyssin dorzuciła 13, a Asia Kaczor – 12 punktów. Jak twierdzą obserwatorzy spotkania, gospodynie ruszyły bardzo ostro do walki od początku. Objęły prowadzenie w setach 2:0. Powrót do gry zespołu USC nie powiódł się, mimo wygrania trzeciego seta. Asi Kaczor grało się w tym meczu nie najlepiej. Wyglądało na to, że przeciwniczki deprymują ją. Popełniła aż 13 niewymuszonych błędów w ataku, co nie zdarza jej się często. Jej słabsza nieco postawa, nie pozwoliła zawodniczkom USC silniej zaatakować gospodyń. Starczyło energii tylko na sukces w jednym secie, i to wywalczony po sporym wysiłku.

Dla drużyny Washington Huskies 18 punktów zdobyła Stevie Mussie a 16 punktów Jessica Swarbrick.

Washington Huskies – USC Women of Troy 3:1

(30:18, 30:25, 27:30, 30:20)

Po tej przegranej, drużyna USC Trojans ma rekord 7-3 w Konferencji Pacyfiku i 18-3 w rankingu krajowym. Czy pozwoli im to zachować dobre miejsca (3. w PAC-10, i 5. w rankingu krajowym), zadecydują mecze innych zespołów, a także postawa USC w drugim wyjazdowym meczu tej kolejki, który drużyna Asi Kaczor rozegra już dzisiaj, z zespołem Washington State University.

źródło: inf. własna, usctrojans.cstv.com