Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Olsztyński spadkowicz czeka na faworyta II-ligowych zmagań

Olsztyński spadkowicz czeka na faworyta II-ligowych zmagań

Po dwóch wygranych pod rząd, ekipę siatkarzy PZU AZS II czeka w ten weekend bardzo poważne zadanie. Akademicy podejmą na swoim boisku w Kortowie, poważnego kandydata do awansu - Trefl Gdańsk.

Gdańszczanie zajmują drugie miejsce w tabeli, wyprzedza ich Wilga Garwolin, która ma jeden mecz więcej na swoim koncie. Podpieczni trenera Rafała Prusa rozegrali cztery mecze, każdy wygrywając 3:0.

Trener Energi Trefla ma do dyspozycji dobrze znanych olsztyńskiej publiczności – Piotra Poskrobko i Wojciecha Szczurowskiego. Poza tą dwójką o sile zespołu stanowią m.in. Łukasz Kruk, Jarosław Stancelewski czy Krzysztof Hajbowicz.Siatkarze z Gdańska przyjadą do Olsztyna w pełnym składzie. – Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Do Olsztyna wyjeżdżamy w sobotę rano, w dniu meczu. Mimo, że do każdego meczu przygotowujemy się i mobilizujemy tak samo mocno, to myślami jesteśmy już przy meczu z Wilgą Gawrolin, który będzie prawdopodobnie decydował o kolejności po pierwszej rundzie rozgrywek. Oczywiście najpierw trzeba wygrać w Olsztynie. Czynimy starania aby mecz z Garwolinem odbył się 5 listopada, żeby nasi zawodnicy mogli spokojnie wrócić do Gdańska po Święcie Zmarłych – mówi gdański szkoleniowiec.

Jadący po jak się wydaje pewne punkty, siatkarze trenera Prusa, nie lekceważą rywala, ale wydaje się, że zadanie mogą miec ułatwione, choćby koniecznością gry niektórych młodych olsztyniaków w pierwszym zespole PZU AZS, w meczach pucharowych. – Z tego, co mi wiadomo zespół rezerw olsztyńskich nastawił się na ogrywanie juniorów i młodych zawodników. Ostatnio młodzież została wzmocniona trochę starszymi zawodnikami, stąd dwa zwycięstwa w II lidze. Ze względu na mecze Pucharu Polski z udziałem pierwszego zespołu tym razem AZS UWM II Olsztyn powinien wystąpić bez wzmocnień – prognozuje trener Prus.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 17:00 w hali w Kortowie. Wstęp wolny.

źródło: azs.olsztyn.pl, energa.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved