Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mostostal ze Skrą na parkiet a potem… Bartek Kurek do szkoły

Mostostal ze Skrą na parkiet a potem… Bartek Kurek do szkoły

Bartosz Kurek jeszcze w czwartek był z kadrą w "Spodku", a już w sobotę zagra w Kędzierzynie z bełchatowską Skrą. Prezes Mostostalu, Kazimierz Pietrzyk jest wściekły na sztab kadry.

Po pierwsze, chłopcy po mistrzostwach Europy juniorów z marszu poszli do pierwszej reprezentacji. Byli w niej kosztem szkoły. Potem przed meczem w Kędzierzynie mieli wrócić do domów w piątek. Na prośbę Alojzego Świderka, asystenta Raula Lozano, zostali z reprezentacją do środy, do meczu z Kubą. Nie wyszli we własnym mieście nawet na prezentację czy rozgrzewkę. To małe rozczarowanie. Po tym spotkaniu mieli zostać w Kędzierzynie-Koźlu – opowiada Kazimierz Pietrzyk.

Jednak w czasie meczu z Kubą skurcze łapały Michała Winiarskiego, dlatego Lozano zabrał jeszcze Bartosza Kurka do Katowic, gdzie znów oglądał mecz z trybun. Na szczęście był z nim ojciec, Adam Kurek. – Przyjechaliśmy zobaczyć mecz w Kędzierzynie. Nie byłem przygotowany na to, że Bartosz pojedzie do Katowic. Pojechałem z nim, bo po meczu nie miałby czym wrócić do Kędzierzyna, a czas, aby syn przyłożył się do nauki i wrócił do szkoły, choćby na piątek – tłumaczy senior Kurek.Prezes Pietrzyk decyzjami sztabu reprezentacji jest zdziwiony. – Rozumiem interes reprezentacji, ale Bartosz jest w klasie maturalnej. Od dwóch miesięcy powinien koncentrować się głównie na nauce, a nie łatać dziury w pierwszej reprezentacji, gdy i tak wiadomo, że na mistrzostwa nie pojedzie – mówi Pietrzyk.

W sobotę i niedzielę kędzierzynianie zagrają w Pucharze Polski z obrońcą tytułu i mistrzem kraju, Skrą Bełchatów. Największy kłopot gospodarze będą mieli z rozegraniem, ponieważ Czech Petr Zapletal przebywa ze swoją reprezentacją, a drugi rozgrywający Michał Kozłowski od kilku dni choruje na grypę.

Puchar Polski: Mostostal – Skra

sobota, godz. 17; niedziela godz. 12

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved