Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Avia Świdnik – SMS I PZPS Spała 3:1

I liga mężczyzn: Avia Świdnik – SMS I PZPS Spała 3:1

Nieoczekiwanie ciężko walczyła ekipa I-ligowej Avii z młodzieżą z SMS-u I PZPS Spała. Po zaciętym spotkaniu świdniczanie wygrali 3:1, a ostatni set był dla gospodarzy horrorem.

Spotkanie rozegrano awansem, gdyż siatkarze Avii już jutro grają kolejne spotkania w Pucharze Polski. Jadą do Wrocławia, gdzie ich przeciwnikiem będzie Gwardia. Kibice długo musieli czekać na pierwszy gwizdek sędziego, gdyż drużyna ze Spały utknęła w korkach i do hali w Świdniku dotarła z półgodzinnym opóźnieniem.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze i pierwszy set potwierdził przedmeczowe prognozy. Wprawdzie na początku tej partii przewagę mieli siatkarze SMS, którzy nawet wygrywali 10:5, ale potem trener Krzysztof Lemieszek wziął czas i od tego momentu Avia opanowała sytuację. Zaczął wreszcie funkcjonować blok. Dobrą zagrywką popisywał się Marcin Jarosz. W rezultacie świdniczanie wygrali tego seta do 16.

W drugiej partii role się odwróciły. Nieoczekiwanie od początku do końca prowadzili goście, którzy wręcz zdemolowali Avię, wygrywając do 14.

Początek kolejnego seta był wyrównany, ale z upływem czasu zaczęła zarysowywać się przewaga gospodarzy. Znowu z dobrej strony pokazał się Jarosz i końcówka należała już zdecydowanie do świdniczan.

Kiedy wydawało się, że kolejna partia będzie zwykłą formalnością, Avia napotkała na zdecydowany opór spalskiej młodzieży. SMS prawie przez cały czas prowadziła. Gospodarze doprowadzili do wyrównania dopiero w końcówce. Mocnym serwisem popisał się Mariusz Kowalski i po raz pierwszy w tym secie był remis (24:24). Przy stanie 26:26 prosty błąd w ataku popełnili goście, a mecz zakończyli skutecznym blokiem Jarosz i Maciej Gorzkiewicz.

Jestem nieco rozczarowany postawą drużyny – podsumował trener Lemieszek. – Mamy większe możliwości od zespołu ze Spały i jeśli zamierzamy wejść do szóstki, albo i jeszcze wyżej, musimy takie mecze wygrywać w 45 minut. Jesteśmy teraz w kieracie, bo gramy spotkania ligowe i pucharowe. W ciągu tygodnia graliśmy wiele meczów i to mogło się odbić na naszej postawie.

Z kolei trener SMS był zadowolony z gry drużyny. – Cieszę się, że moja młodzież potrafiła nawiązać walkę z tak rutynowaną drużyną – stwierdził Karol Janaszewski, trener SMS. – Wygraliśmy seta, mogliśmy urwać jeszcze jednego. To będzie procentowało w meczach reprezentacyjnych juniorów, bo przecież po to oni tutaj grają.

Avia Świdnik – SMS I PZPS Spała 3:1 (25:16, 14:25, 25:19, 28:26)

Składy:

Avia: Kowalski, Kaźmierski, Pawłowski, Jarosz, Ogonowski, Węgrzyn, Guz (libero) oraz Bogusz, Gorzkiewicz

SMS I PZPS: Król, Wiśniewski, Krzywiecki, Drzyzga, Kasperek, Paniączyk, Swaczyna (libero) oraz Fitrzyk, Jasiński, Nowocień