Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > World Grand Prix w 2007 roku w Polsce

World Grand Prix w 2007 roku w Polsce

Ciągle niezwykle pomyślne dla nas wieści, nadchodzą ze stolicy Japonii – teraz dowiedzieliśmy się o tym, że jeden z przyszłorocznych turniejów World Grand Prix zorganizuje Polska.

Nasz kraj będzie gościł najlepsze siatkarki świata po raz drugi z rządu. Tym razem w pierwszy weekend sierpnia 2007 roku.

Swego zadowolenia z przyznania nam organizacji WGP nie krył Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Po tegorocznym sukcesie organizacyjnym władze FIVB nie miały wątpliwości, że Polska godnie przyjmie siatkarki. Każdy dzień Kongresu przynosi mile dla nas wieści. Cieszy mnie to niezmiernie, bo wreszcie widać, że Polska została doceniona za ogromne zaangażowanie i pracę, jaką wkładamy w promocję naszej dyscypliny – powiedział prezes Przedpełski.W pierwszy weekend sierpnia Polki zagrają przed własną publicznością z ekipami Rosji, USA oraz Chin. Tydzień później przeniosą się do rosyjskiej miejscowości Habrovsk, by zmierzyć się z Rosjankami, Włoszkami oraz Amerykankami. W trzecim tygodniu w Osace zagrają z Rosją, Japonią oraz Tajlandią.

3-5 sierpnia Polska: Polska, Rosja, USA, Chiny

10-12 sierpnia Rosja (Habrovsk): Rosja, Włochy, Polska, USA

17-19 sierpnia Japonia (Osaka): Rosja, Japonia, Polska, Tajlandia

Runda finałowa World Grand Prix w przyszłym roku zostanie rozegrana w chińskim Ningbo w dniach 20-26 sierpnia.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved