Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ruben Acosta: Zorganizujcie mistrzostwa świata

Ruben Acosta: Zorganizujcie mistrzostwa świata

Finał Ligi Światowej w 2008 roku, zaś dwa lata później mundial siatkarzy w Polsce? - Starajcie się, bo macie duże szanse - twierdzi Ruben Acosta, szef światowej federacji siatkówki (FIVB).

Meksykanin złożył taką deklarację podczas kongresu FIVB w Japonii, który odbył się przy okazji rozpoczynających się 31 października mistrzostw świata. Niemal pewne jest, że Polska zorganizuje finał Ligi Światowej w 2008 roku. Acosta: – Mam dla was bardzo dobre wieści. W 2007 roku finał tych rozgrywek będzie w Rzymie, ale rok później powinniśmy spotkać się nad Wisłą.

A czy Polska miałaby szansę na organizację mistrzostw świata w 2010 roku? – zapytano Acostę. – Składajcie ofertę, bo spełniacie wszystkie warunki. Wasza gospodarka nieźle się rozwija, jest prywatna telewizja, która chce pokazywać imprezy siatkarskie, moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, by to u was rozgrywano mistrzostwa świata – odpowiedział szef FIVB.Dla Rubena Acosty japoński kongres był niezwykle istotny, ponieważ wybierano na nim nowe władze FIVB, a Jean-Pierre Seppey, kiedyś współpracownik Acosty, postanowił założyć alternatywną federację siatkarską. Zaczął już nawet werbować europejskie kraje. Teraz obaj panowie szczerze się nie znoszą i rzucają pod swoim adresem coraz to nowe oskarżenia korupcyjne. Na razie górą w tym sporze jest Acosta, który wczoraj wygrał kolejne wybory.

Do zarządu FIVB dostał się też Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, do którego Acosta ma coraz większą słabość. Szef FIVB przyznał, że mylił się w ocenie nowych władz PZPS, które przed dwoma laty obalały skompromitowanego prezesa Janusza Biesiadę. – Miałem obawy, ale bezpodstawne – mówi Acosta. – Nasza współpraca układa się teraz znakomicie. Polska jest bardzo aktywna, zgłasza odważne i przemyślane propozycje, potrafi też bezkompromisowo i profesjonalnie dyskutować. Słyszę też, jak wielkie zainteresowanie siatkówką jest teraz w waszym kraju. Telewizje walczą o to, kto ma pokazywać najważniejsze imprezy, ale nie dziwię się, bo to poważni sponsorzy, poważne pieniądze. Przypomina mi to Japonię kilka lat wstecz.

Do Japonii dotarły już polskiej siatkarki. Po przylocie do Tokio wyruszyły od razu w podróż do Nagaoki, gdzie rozegrają ostatnie mecze sparingowe. Do stolicy wrócą 29 października. Wtedy trener Ireneusz Kłos ogłosi 12-osobową kadrę i odeśle jedną z zawodniczek do kraju. Pierwsze spotkanie Polska rozegra 31 października z Kenią. Innymi rywalkami Złotek w grupie będą: Korea, Kostaryka, Tajwan i Japonia. Do następnej rundy awansują cztery z sześciu zespołów.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved