Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Przed siatkarskim hitem w Spodku

Przed siatkarskim hitem w Spodku

Spotkania z siatkarzami z karaibskiej wyspy, są ostatnią szansą Polaków, aby wywalczyć miejsce w kadrze na mistrzostwa świata w Japonii, które rozpoczynają się 17 listopada.

Trener Raul Lozano zapowiedział, że 12-osobowy skład ogłosi właśnie po towarzyskich meczach z Kubą. Goście, którzy też przygotowują się do startu w Japonii, przyjechali do Polski na dwa spotkania. Wczoraj w Kędzierzynie-Koźlu biało-czerwoni wygrali 3:1, na dziś zaplanowano rewanż w Katowicach (godz. 20).

W kasach Spodka jest jeszcze około 4 tysięcy biletów. Reszta rozeszła się w przedsprzedaży internetowej. Myślę, że na trybunach nie zostanie wiele wolnych miejsc, a najwięcej biletów będzie sprzedanych w dniu spotkania – mówi Marek Blaszkowski, prezes Spodka.Kibice, którzy zdecydują się na pozostanie w domach, mogą liczyć na bezpośrednią transmisję w „otwartym” Polsacie.

Kubańczycy to jeden z najbardziej widowisko grających zespołów na świecie. Na słonecznej wyspie piłkę przebija się przez siatkę już od stu lat. Do Hawany przywiózł tę dyscyplinę Agusto York, oficer północnoamerykańskiej armii, który brał udział w militarnej interwencji Stanów Zjednoczonych.

W drużynie nie brakuje zawodników najwyższej klasy. Specjaliści zwykli uważać naszych rywali za najbardziej skoczny zespół świata! Atutem Kubańczyków jest też niezwykle silna zagrywka. Aldazabal czy Juantorena zdemolowali już niejeden zespół. – Spotkania z Kubą mają nam pomóc złapać właściwy rytm gry. Pod względem fizycznym jesteśmy już bowiem w świetnej formie – zapewnia Lozano.

Po meczach z Kubańczykami Polaków czeka jeszcze wyjazdowy sparing z Niemcami. Do Japonii (tam zagramy jeszcze z Brazylijczykami) nasz zespół wyleci 1 listopada z Frankfurtu.

Kubańczycy natomiast polecą z Polski prosto do Sofii, gdzie rozegrają dwa spotkania z Bułgarami.

Najbliższe godziny będą też niezwykle pracowite dla działaczy Jastrzębskiego Węgla, którzy bardzo liczą, że uda im się nakłonić do gry w śląskim klubie Osmanę Juantorenę Portuondo, 21-letnią gwiazdę światowej siatkówki. Klub wysłał już na Kubę pismo z zapytaniem o ewentualny transfer siatkarza. Sprawa jest skomplikowana, bowiem tamtejsze władze bardzo niechętnie godzą się, by kubańscy zawodnicy wyjeżdżali za granicę. Juantorena już raz dostał taką zgodę i grał ostatnio w Rosji. Wcześniej jednak Kubańczycy odmówili włoskim klubom, które bardzo chciały mieć w swoim składzie – zawodnika, który słynie ze świetnej zagrywki, mocnego ataku z drugiej linii i dokładnego przyjęcia. Bardziej zdesperowani siatkarze decydują się w takim momencie na ucieczkę. Tak uczyniły wcześniej wielkie gwiazdy, jak Osvaldo Hernandez, Angel Dennis czy Leonell Marshall.

Juantorena nie chce jednak zamknąć sobie drogi do kadry i narazić się na gniew samego Fidela Castro. Działacze Jastrzębskiego Węgla wierzą, że trudna misja im się powiedzie. – Liczymy, że uda nam się przekonać przedstawicieli kubańskiej federacji. Rozmowy będą kontynuowane – podkreśla Zdzisław Grodecki, dyrektor naszego klubu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved