Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przed meczem Avia Świdnik – SMS I PZPS Spała

Przed meczem Avia Świdnik – SMS I PZPS Spała

Siatkarze Avii są teraz bardzo mocno zapracowani. W ciągu dziewięciu dni świdniczanie muszą rozegrać sześć spotkań. Dziś zmierzą się u siebie w meczu I ligi z SPS-em PZPS I Spała.

Taki maraton jest wynikiem zakwalifikowania się drużyny trenera Krzysztofa Lemieszka do rozgrywek grupowych Pucharu Polski. W doborowej dwunastce są tylko dwa zespoły spoza Polskiej Ligi Siatkówki – rezerwy Skry Bełchatów i właśnie Avia. O ile zespoły ekstraklasy nie mają problemów z rozgrywaniem pucharowych meczów, bo rozgrywki PLS jeszcze nie ruszyły, to pierwszoligowcom te spotkania sprawiają kłopoty, gdyż nie ma wolnych terminów. Właśnie z tego powodu świdniczanie mają jeden mecz ligowy zaległy. Jak napięty jest kalendarz, najlepiej świadczy ilość spotkań, które musi rozegrać Avia w przeciągu dziewięciu dni. W sobotę drużyna ze Świdnika grała w Zduńskiej Woli, a w poniedziałek i wtorek walczyła u siebie w pucharze z Resovią Rzeszów. Dziś spotka się z SMS PZPS I, a jutro i w niedzielę zagra we Wrocławiu z Gwardią.

Do tej pory świdniczanie rozegrali dwa mecze ligowe – przegrali u siebie z Inotelem Poznań 1:3 i pokonali w ostatniej kolejce SPS w Zduńskiej Woli 3:1. W tej chwili plasują się z czterema punktami na szóstej pozycji. Dzisiejszy rywal Avii – drużyna ze Spały jeszcze w tym sezonie nie wygrała, a nawet nie zdobyła żadnego punktu i zamyka ligową stawkę.Nie ukrywam, że liczę w tym meczu na trzy punkty – mówi trener Lemieszek. – Każdy inny rezultat byłby dla nas ogromną porażką. Dla nas najważniejsza jest liga i głównie na niej się skupiamy.

Po meczu Avia nie będzie miała czasu na odpoczynek, bo jutro rano wyjeżdża do Wrocławia, gdzie jeszcze tego samego dnia rozegra mecz pucharowy z Gwardią. W niedzielę odbędzie się rewanż. Wrocławianie z kompletem zwycięstw prowadzą w grupie III, natomiast siatkarze Avii z jedną wygraną (z Jastrzębskim Węglem) zamykają stawkę. W pierwszym dwumeczu Avia uległa u siebie Gwardii. Oba spotkania zakończyły się rezultatem 1:3.

W tych spotkaniach zagramy bez Zbigniewa Żurka – dodaje Krzysztof Lemieszek. – Zawodnik narzeka na przeciążenie, więc damy mu odpocząć.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved