Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ostatnie dni przed meczem z Kenijkami

Ostatnie dni przed meczem z Kenijkami

Polskie siatkarki odliczają już godziny do rozpoczęcia mistrzostw świata (31 października). Ostatnie dni spędzają w japońskiej miejscowości Nagaoka. Wczoraj rano ćwiczyły na siłowni.

Kilkadziesiąt minut spędziły też na boisku, na które wróciły jeszcze po południu. – Mamy do dyspozycji wspaniałą halę – mówi trener kadry, Ireneusz Kłos. – Trenujemy w takich godzinach, by dostosować organizmy do programu mistrzostw świata. Rano o 9, a po południu o 15, czyli tak, jak będziemy grali mecze.

Pojutrze biało-czerwone rozegrają ostatni sparing przed rozpoczęciem mistrzostw. Zmierzą się z reprezentacją prefektury (odpowiednik polskiego województwa) Niigata. Selekcjoner zapowiada, że zamierza skorzystać w tym spotkaniu ze wszystkich siatkarek, które zabrał do Azji. – Po meczu zdecyduję, która zawodniczka znajdzie się poza turniejową dwunastką – mówi. Nie chce jednak powiedzieć, która siatkarka ma najmniejsze szanse na pozostanie w Japonii. – Mogę tylko zdradzić, że o miejsce w składzie obawiać się muszą już tylko dwie dziewczyny – ucina.Powoli do zdrowia wraca Milena Rosner. – Chcę, żeby została w zespole, bo jest jego bardzo ważnym ogniwem. Ma jeszcze drobne kłopoty z barkiem, ale na ostatnich treningach już atakowała – dodaje Kłos. Dziś biało-czerwone będą oglądać na wideo mecz Korei Południowej. Miały to robić wczoraj, ale trenerzy dali im wolne, by mogły wybrać się do… pralni. – Korea to nasz pierwszy ciężki rywal w mistrozstwach – mówi pierwszy skzoleniowiec Polek. – Co prawda wcześniej gramy z Kenią, ale nei wyobrażam sobie, byśmy przegrali to spotkanie. W dodatku, niestety, nie mamy żadnego nagrania meczu Afrykanek.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved